• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Український режисер кримськотатарського походження став лауреатом престижної премії

Реклама на dsnews.ua

Лауреатом премії імені Василя Стуса 2020 року став український кінорежисер і актор Ахтем Сеітаблаєв

Церемонія нагородження відбулася 12 вересня в Києві, передає "ДС" з посиланням на Український ПЕН

Ахтем Сеітаблаєв отримав диплом, грошову винагороду та статуетку, розроблену дизайнером Дмитром Покрасеном і скульптором Станіславом Кадочниковим. Нагороду йому вручив декан Києво-Могилянської Бізнес Школи Олександр Саврук.

Премія імені Василя Стуса була заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928-2014). Її щорічно вручають літераторам, митцям, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Починаючи з 2016 року, співорганізаторами премії є Український ПЕН, Києво-Могилянська Бізнес-Школа і видавництво "Дух і Літера".

У 2019 лауреатом премії імені Василя Стуса став театральний режисер Влад Троїцький.

Лауреатами премії в різні роки ставали Опанас Заливаха, Михайлина Коцюбинська, Василь Овсієнко, Іван Світличний, Мирослав Маринович, Євген Захаров, Володимир В'ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Тарас Компаніченко, сестри Тельнюк, Олександра Коваль, Сергій Жадан, Борис Гудзяк .

Ахтем Сеітаблаєв — український і кримськотатарський кіноактор, режисер. Він працював, зокрема, над фільмами "Киборги", "Чужа молитва", "Захар Беркут" і фільмом "Номери" за п'єсою Олега Сенцова.

Нагадаємо, в лютому 2020 року кінострічка Олега Сенцова і Ахтема Сеітаблаєва "Номери" була презентована на 70-му Берлінському кінофестивалі.

    Реклама на dsnews.ua