• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Україну все частіше будуть накривати хвилі тепла: синоптик дала невтішний прогноз

Потужні хвилі тепла близько +35 градусів та вище будуть все частіше "накривати" Україну в майбутньому

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, інформує "ДС".

За її даними, з середини 1990-х років минулого століття в Україні почали помічати істотне зростання температури повітря.

"Останні 30 і особливо пʼять останніх років є спекотними. І це свідчить про те, що у нас відбувається прискорення цих кліматичних змін. Такі процеси характерні не тільки для України, але і в цілому для нашої планети, північної півкулі також", — пояснила метеоролог в ефірі Радіо НВ.

За її словами, хвилі спеки в Україні відбуватимуться все частіше: "На жаль, вони дійсно будуть все частіше і частіше. Тобто це підвищення температури, яке у нас спостерігалося, воно буде і надалі, і цей процес стає більш інтенсивним. Все частіше і частіше ми говоримо про рекорди, і саме рекорди, повʼязані з аномально високою температурою".

За даними фахівця, причиною цих змін є людська діяльність, зокрема, викиди парникових газів.

"Тобто парниковий ефект посилюється, і ми бачимо, що у нас зараз події розвиваються за найгіршим сценарієм, який прогнозували кліматологи", — резюмувала Балабух.

Як писала "ДС", Україну у вівторок, 20 липня, знову накриють грози і потужні зливи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua