• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Померла активістка Катерина Гандзюк

У лікарні померла херсонська активістка Катерина Гандзюк
Катерина Гандзюк, фото: "Улюблений Херсон"
Катерина Гандзюк, фото: "Улюблений Херсон"
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляється "ДС" з посиланням на повідомлення на сторінці "Хто замовив Катю Гандзюк?" у Facebook.

У поліції підтвердили факт смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк. За попередніми даними, смерть настала через тромб, що відірвався.

Поліція перекваліфікувала кримінальну виробництво, за якою розслідується напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, на статтю Кримінального кодексу "Закінчене вбивство"

Президент України Петро Порошенко звернувся до правоохоронців з вимогою знайти і покарати вбивць і замовників нападу на Катю Гандзюк.

Разом з тим, Гройсман і Клімкін прокоментували смерть Гандзюк написавши, що злочин проти Гандзюк не має терміну давності і що найкращою даниною смерті херсонської активістки Катерини Гандзюк стануть дії для того, щоб подібні злочини більше не відбувалися.

Як повідомляла "ДС", Катерину Гандзюк облили кислотою вранці 31 липня біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона отримала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її доставили до Києва для подальшого лікування. Гандзюк перенесла більше 10 операцій. Медики оцінили її стан як стабільно важкий.

Крім того, пізніше стало відомо, що Гандзюк облили концентрованої сірчаної кислотою.

Чотирьох підозрюваних у нападі на Гандзюк (безпосереднього виконавця замаху, покупця сірчаної кислоти і двох чоловіків, які підозрюються в організації та співучасті у скоєнні замаху на вбивство) суд заарештував на 60 діб без права внесення застави. П'ятого суд відпустив під цілодобовий домашній арешт з носінням електронного засобу контролю.

Сама Гандзюк назвала напад спробою змусити її замовкнути на кілька місяців. Основні версії нападу, які озвучує поліція, - службова діяльність, активна громадянська позиція, побутовий конфлікт. Гандзюк активно займалася розслідуваннями, основними темами яких було хабарництво і сепаратизм місцевих органів влади.

    Реклама на dsnews.ua