• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В аеропорту Греції затримали 17 українців із-за заборони на в'їзд до ЄС

Реклама на dsnews.ua

У суботу, 4 липня, 17 громадян України були затримані в аеропорту Афін із-за заборони на в'їзд до ЄС, серед затриманих є двоє дітей

Про це йдеться в повідомленні на сайті "Європейська правда" з посиланням на одного із затриманих пасажирів, передає "ДС".

"Українці прибули в грецьку столицю в суботу (4 липня. - ред.) ввечері двома рейсами: авіакомпанії Ryanair (вилетів з "Борисполя" до 18:00) і авіакомпанії Wizz Air (вилетів в 18:45 з аеропорту "Київ"). по прибутті під час паспортного контролю 17 громадянам України було відмовлено у в'їзді в країну і вони були затримані. Серед затриманих - 15 дорослих та двоє дітей 8 і 9 років", - йдеться в повідомленні.

За словами одного з пасажирів, в аеропорту в Жулянах на реєстрації їх "суворо розпитували і розглядали весь пакет документів" (люди навіть зробили тест в лабораторії і надали з "мокрою печаткою"), після чого пропустили на паспортний контроль.

"І вже після прильоту на паспортному контролі нас зупинили і відправили. Поки ми були в аеропорту, нас намагалися змусити підписати згоду на депортацію, ми відмовилися", - каже пасажир на ім'я Максим.

Як зазначається, українців в автозаку відвезли в поліцейську ділянку на території аеропорту і розмістили камерах, в тому числі дітей.

У людей забрали всі речі, в тому числі ноутбуки, але дозволили залишити телефони, але без зарядних пристроїв.

Пасажири скаржаться на погані умови утримання та антисанітарію: у туалетах немає мила і туалетного паперу (їх дозволили придбати за свій рахунок), на підлозі - мертві таргани. Затриманим також не дають воду і їжу.

"За словами пасажирів, сьогодні вранці вони зв'язалися з консулом, який сказав їм, що українці не мали права на в'їзд і повинні повертатися в Україну тими ж рейсами. Обидва рейси будуть тільки у вівторок. Українські дипломати не приїжджали в аеропорт" , - йдеться в повідомленні.

Відзначається, що пасажири звернулися на "гарячу лінію" МЗС, де їм пообіцяли все з'ясувати і надати допомогу.

    Реклама на dsnews.ua