• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

В Анголі зафіксували новий мутований штам COVID-19

У мандрівників в аеропорту Анголи виявили новий штам коронавірусу з 34 мутаціями. Варіант SARS-CoV-2 з великою кількістю змін може бути біль заразним або краще придушувати імунний захист організму

Коронавірус
Коронавірус / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Препринт наукового дослідження був опублікований на порталі medrxiv, передає "ДС".

Для порівняння: у "британського" і "південноафриканського" штамів вірусу мутацій вдвічі менше.

У березні цього року автори дослідження отримали 118 зразків мазків з носоглотки, зібраних в період з червня 2020 року по лютий 2021 року.

"Ми виявили новий обʼєкт, що представляє особливий інтерес, у трьох мандрівників з Танзанії, які разом пройшли тестування аеропорту в середині лютого. Геноми вірусів, виявлених у них, були практично ідентичні і становили собою вкрай змінену послідовність спадкової лінії А", — заявили вчені.

Новий штам коронавірусу отримав тимчасову назву A. VOI.V2. У послідовності його ДНК знайдено 31 заміна амінокислот (важливі функціональні заміни), 11 з яких в шипах вірусу. Також виявлено три делеції, тобто перебудови у хромосомах, при яких випадає один або кілька з їх ділянок.

"Хоча ми виявили лише три випадки захворювання цим новим штамом, це вимагає термінового розслідування, оскільки в країні, де цей штам був виявлений, епідемія значною мірою не задокументована і існує мало заходів громадської охорони здоровʼя для запобігання поширення всередині країни і за її межами", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, на ранок 13 квітня (за київським часом) загальна кількість випадків зараження коронавірусом у світі досягла 136 500 459. Від наслідків коронавірусної хвороби в 52 країнах Європі вже померли 1 мільйон 288 осіб.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua