• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У єврейській громаді кажуть, що офіційної заборони на приїзд хасидів до Умані немає

Реклама на dsnews.ua

Офіційної заборони української влади на приїзд паломників-хасидів в Умань немає, станом на 18 серпня (за місяць до початку святкування єврейського нового року Рош-ха-Шана)

Про це йдеться в повідомленні на сайті Обʼєднаної єврейської громади України, передає "ДС".

"Заборони на вʼїзд брацлавських хасидів в Україну досі немає", — йдеться в повідомленні.

Представники ОЄГ підкреслюють, що пропозиція Міністерства внутрішніх справ від 17 серпня 2020 року про введення технічних обмежень не є забороною на вʼїзд брацлавських хасидів на територію України.

Також у громаді впевнені, що заборону неможливо запровадити технічно, тому що в Умань вже приїхала певна кількість паломників. У той же час в Обʼєднаній єврейській громаді України закликали паломників дочекатися офіційної постанови Кабміну, а також розʼяснень того, що є "технічними обмеженнями".

При цьому у спільній українсько-ізраїльській урядовій заяві, оприлюдненій на сайті КМУ, сказано, що заборони як такої дійсно немає, але є заклик дотримуватись карантинних норм.

"Керуючись рекомендаціями та застереженнями Міністерств охорони здоров’я України та Ізраїлю, наполегливо закликаємо усіх паломників, які планують взяти участь у цьогорічних святкових заходах з нагоди Рош га-Шана в Україні, утриматися від відвідання міста Умань через загрозливу епідемічну ситуацію. Однак, для тих, хто таки вирішив відвідати Умань, хотіли б наголосити, що карантинні обмеження в Україні поширюються на всі публічні заходи і мають суворо дотримуватися", — йдеться в заяві.

    Реклама на dsnews.ua