• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

В Харкові від малярії загинув 44-річний чоловік

Реклама на dsnews.ua

В Харкові 19 грудня зареєстрували завізний випадок малярії у 44-річного чоловіка. Врятувати його не вдалося

Як з'ясувалося під час епідеміологічного розслідування, чоловік заразився під час поїздки до Екваторіальної Гвінеї, повідомляє "ДС" з посиланням на Центр громадського здоров'я України.

Упродовж перебування в цій країні українець малярією не хворів, проте відмічав багаторазові укуси комарів. Симптоми він відчув вже по поверненні в Україну. Проте за медичною допомогою звернувся лише через 10 днів.

Лікарі діагностували у пацієнта малярію, того ж дня лабораторне дослідження підтвердило діагноз. На жаль, стан пацієнта був уже дуже тяжким і прийом таблетованих протималярійних препаратів був неможливий. Врятувати чоловіка не вдалося.

В Центрі підкреслили, що лікування необхідно розпочати протягом перших 24 годин після прояву симптомів. Інакше малярія може розвинутися в серйозне захворювання й закінчитися смертю.

Передача малярії відбувається в 91 країні світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної й Північної Америк. Ризик зараження малярією та розвитку важкої хвороби значно вищий у мігрантів та подорожуючих, які не мають імунітету, а також у немовлят, дітей у віці до п'яти років, вагітних жінок і людей із ВІЛ/СНІДом.

    Реклама на dsnews.ua