• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Харківській області діяла агентурна мережа російської розвідки

Реклама на dsnews.ua
СБУ припинила в Харківській області діяльність агентурної мережі російської розвідки

Житель області за завданням російських кураторів створив агентурну мережу з 18 осіб, до складу якої входила агентурно-бойова група і інформатори, повідомляє "ДС" з посиланням на СБУ.

Куратор групи перебував у російському місті Білгород. Співробітники СБУ зафіксували неодноразові поїздки ватажка групи в Росію для отримання завдань. Організатор мережі був затриманий після отримання таємних даних про військових розробках в рамках державного оборонного замовлення.

Під час обшуків у нього вилучили комп'ютерну техніку та мобільні телефони, надані представниками російських спецслужб для передачі розвідувальних даних. У організатора також виявлено 14 носіїв інформації, у тому числі з інформацією з грифом обмеження доступу, адреси електронних скриньок з паролями і паролі кодування даних для зв'язку з розвідкою РФ.

Також були проведені обшуки за місцями проживання інших учасників агентурної мережі, встановлених українською контррозвідкою, під час яких були задокументовані докази роботи на спецслужби РФ. СБУ виявила у одного із членів групи координати схованки зі зброєю і боєприпасами для здійснення диверсій. Зі схованки вилучили два гранатомета РПГ-22, чотири гранати Ф-1 та РГД-2 з запалами та тротилову шашку.

    Реклама на dsnews.ua