• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

В Кабміні занепокоєні через утилізацію медичних відходів

Реклама на dsnews.ua

В Україні перевірять суб’єкти господарювання, які здійснюють транспортування та утилізацію медичних відходів

Перевірку проведе Державна екологічна інспекція, інформує "ДС" із посиланням на повідомлення пресслужби Кабміну.

"Держекоінспекція проведе позапланову перевірку суб’єктів господарювання у сфері поводження з медичними відходами за дорученням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Будемо контролювати відповідність реальної діяльності підприємств виданим дозвільним документам", — сказав глава Держекоінспекції Андрій Мальований.

За його даними, протягом минулого року в Україні утворилось приблизно 100 тисяч тонн медичних відходів, однак лише 50 тисяч забрали перевізники, а про кількість утилізованих відходів взагалі невідомо.

У Держекоінспекції пояснюють, що так відбувається, оскільки більшість підприємств мають документи лише на транспортування медичного сміття, але не мають потужностей (спеціальних печей), щоб знищити відходи.

"Результат — медвідходи опиняються у природному середовищі, загрожуючи людям та екосистемі", — сказав глава відомства.

В інспекції не виключають, що під час перевірки підприємств, діяльність яких пов’язана з управлінням медвідходами, може виявитись, що перевізники взагалі не займаються їх утилізацією.

"Забезпечення законності у сфері медвідходів вкрай важливе, адже в умовах пандемії таке сміття продукується шаленими темпами", — вказано у повідомленні.

Як писала "ДС", у 2017 році в Київській області виявили звалище медичних відходів, поліція тоді порушила кримінальне провадження.

    Реклама на dsnews.ua