• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Напередодні новорічних свят у Києві пройде виставка українського класичне мистецтво ХХ століття

Реклама на dsnews.ua
Колекційні роботи Бурлюка, Труша, Шапіро, Хмелюка, Глущенка, Шишка, Бокшая, Ломыкина, Зарецького та багатьох інших відомих українських класиків ХХ століття виставлять на продаж у столиці

З 12 по 28 грудня в експозиційному залі аукціонного дому "Золотий Перетин" (Київ, вул. Первомайського, 4) пройде виставка-продаж "Українське класичне мистецтво ХХ століття".

Організатор - аукціонний дім "Золотий Перетин". Вхід для всіх бажаючих - вільний.
В експозиції представлено понад 45 рідкісних колекційних творів живопису і графіки, які можна придбати прямо на виставці.

Серед них - роботи відомих українських художників-класиків ХХ століття: Івана Труша, Василя Хмелюка, Давида Бурлюка, Жака Шапіро, Миколи Глущенка, Сергія Шишка, Йосипа Бокшая, Костянтина Ломыкина, Володимира Сингаївського, Павла Горобця, Федора Захарова, Петра Столяренка, Валентини Цвєткової, Віктора Зарецького, Марії Примаченко, Юрія Химича та багатьох інших іменитих художників.

Рідкісними і центральними роботами експозиції є дві роботи Давида Бурлюка "Сільська сцена" і "Сюрреалістична композиція з рыбоголовой жінкою", виконані в 1950-х рр. А також рання робота відомого українця-емігранта Василя Хмелюка "Фазан" (1930-ті), масштабний шедевр "Веснянки" (1969) Володимира Сингаївського, дві роботи "В Новій Каховці" (1952) і "Соняшники і мальви" (1969) кращого реалістичного живописця України середини 20 століття Сергія Шишка. Крім того, варто відзначити імпресіоністичний натюрморт київського корифея Миколи Глущенка "Польові квіти" (1969).

Закарпатський блок експозиції представлений двома прекрасними роботами одного із засновників закарпатської художньої школи - Йосипа Бокшая - "Річка Ужок" (1935) і "Озеро Синевир" (1954), а також пейзажами Гаврила Глюка, Федора Манайла, Юрія Герца, Владислава Габди і натюрмортами Адальберта Борецького.

Представники Одеси на виставці - відомі художники Костянтин Ломыкин і Леонід Мучник з роботами "Натюрморт з фіалками і гіпсової фігурою" (1980-ті) і "Двоє на березі" (1959). Серед графічних шедеврів - по дві великі роботи Юрія Химича та Марії Примаченко.

"Фахівці аукціонного будинку зробили багатогранну добірку унікальних робіт для шанувальників і колекціонерів класичного мистецтва. Експозиція представлених творів мистецтва є зрізом декількох основних художніх центрів України - Києва, Одеси, Ужгорода, Криму. Також в ході виставки глядачі зможуть насолодитися шедеврами художників-емігрантів. Попит на рідкісні форматні роботи українських художників-класиків сьогодні досить високий, тому ми очікуємо хороші продажі. Втім, нам важливий не тільки комерційний результат заходу, але і його освітня складова - наш виставковий простір вже кілька років формує почуття стилю і виховує любов до мистецтва в багатьох відвідувачів завдяки тому, що ми дуже прискіпливі у виборі робіт високої художньої цінності. Запрошуємо всіх безкоштовно помилуватися шедеврами найвідоміших представників класичного мистецтва України ХХ століття в переддень новорічних свят", - підкреслює куратор виставки і співвласник аукціонного дому "Золотий Перетин" Михайло Василенко.

Графік роботи виставки:

Понеділок - субота: з 11 до 19:00;

Неділя, 25 грудня - вихідні.

Телефон для довідок: (044) 235 81 25

Довідка про АД "Золотий Перетин":
Аукціонний Дім "Золотий Перетин", заснований в 2004 році, регулярно проводить аукціони та виставки-продажі творів живопису і графіки, російської ікони.
Основні напрямки діяльності компанії - класичний живопис XIX-XX ст., мистецтво альтернативних течій (авангард, нонконформізм, андеграунд), сучасне "актуальне" мистецтво, предметний дизайн і фотографія, а також російська православна ікона. Всі твори мистецтва надходять на аукціон з найрізноманітніших приватних колекцій і галерей СНД та країн Європи.

    Реклама на dsnews.ua