• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

У Києві святкуватимуть день сусіда

Реклама на dsnews.ua
У третю суботу травня кияни будуть відзначати нове свято - День сусіда

Сьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати ввели в столиці новий свято - День сусіда, передає "ДС" з посиланням на прес-службу Київради.

В якості прикладу було взято Європейський день сусіда, який відзначається в більшості країн ЄС. У цей день жителі міст самостійно організовують святкові заходи у своїх будинків, влаштовують пікніки, ярмарки та концерти. В Україні День сусіда буде проводитися щорічно у третю суботу травня. Ця дата припадає на святкування Дня Європи.

"В Парижі у 1999 році відбувся перший День сусіда. І він був спрямований на боротьбу з таким соціальним явищем як самотність у великому місті. З 2003 року День сусіда став загальноєвропейською практикою і сьогодні він відзначається у 50-ти країнах світу. Цей захід - не просто знайомство з жителями свого будинку. У його коренях набагато більш глибока суть: люди організовуються і влаштовують, наприклад, спільні домашні дитячі садки, допомагають малозабезпеченим сусідам, вирішують проблеми з працевлаштуванням. Тобто День сусіда - вагомий і вкрай необхідний соціальний захід ", - зазначила ініціатор проекту рішення, депутат Київради Людмила Костенко.

Згідно з документом, виконавчий орган Київради повинен розробити план заходів щодо святкування Дня сусіда. Рішення підтримали 86 депутатів.

    Реклама на dsnews.ua