• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

У Києві хочуть поставити пам'ятник Петлюрі

Реклама на dsnews.ua
В Україні мають бути пам'ятники пов'язані з людьми, які боролися за незалежність

Замість пам'ятників радянським діячам в Україні повинні з'явитися інші місця пам'яті, пов'язані з Української Революції 1917-21 років, заявив голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, передає "ДС" з посиланням на УНІАН.

Він зазначив, що надзвичайно важливим аспектом цього указу "Про заходи з відзначення сторіччя подій Української Революції 1917-21 років" є та його частина, яка спонукає до встановлення місць пам'яті, пов'язаних з Революцією 1917-21 років.

"На жаль, донедавна в Україні місця пам'яті, пов'язані з цим періодом, були виключно комуністичними за змістом, мова йшла виключно про пам'ятках, пов'язаних з так званої Жовтневої революцією і різного роду діячами більшовицького руху. Зараз в процесі декомунізації, яка проходить по всій Україні, ми поступово позбавляємося від цього тоталітарної спадщини, від цих місць пам'яті, пов'язаних з діячами більшовицького режиму, з тими, хто боровся проти української державності, очевидно, що на цьому місці повинні з'явитися інші місця пам'яті, пов'язані вже з тими людьми, які боролися за незалежність", - заявив В'ятрович.

У цьому контексті, за його словами, надзвичайно важливо, щоб у Києві з'явився пам'ятник Симону Петлюрі.

"Ми переконані, що виконання цього указу з цього періоду між 2017 і 2021 року в Києві має з'явитися пам'ятник Симону Петлюрі", - зазначив він.

Читайте також:

"
    Реклама на dsnews.ua