• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У Києві може з'явитися нова паркова зона поруч із озером Вирлиця

У Києві з території, що оточує озеро Вирлиця, хочуть зробити природний заповідник. Такий проєкт був ініційований депутатами Київради, рішення по якому можуть ухвалити вже найближчим часом

Реклама на dsnews.ua

Про це пише столичне видання BIG KYIV, журналісти якого з'ясували, що територія біля озера Вирлиці може стати ландшафтним заказником місцевого значення загальною площею 98 га.

Видання відзначило, що узбережжя озера сьогодні сильно запущене. Нема обладнаних підходів до води, та й сама вода небезпечна для екології. Адже поруч працює сміттєспалювальний завод "Енергія", у зв'язку з чим купання в озері заборонене.

Для реалізації плану зі спорудження ландшафтного заказника (зона, яка створюється для відновлення або ж збереження особливо цінних або еталонних природних комплексів) необхідні фінанси. Таким чином, з міського бюджету планується виділити кошти на благоустрій території. Йдеться про сотні мільйонів гривень, які сьогодні виділити складно, з огляду на економічну кризу, пандемію і фінансування місцевої охорони здоров'я.

Поруч із озером компанія "Мрія-Інвест" орендує земельну ділянку, на якому планує звести ТРЦ, а також упорядкувати берег озера. Компанія з оптимізмом сприйняла проєкт депутатів зі створення паркової зони.

У компанії відзначили, що готові підключитися до доопрацювання проєкту. "Ми би хотіли, щоби місцева влада почула, що ми налаштовані конструктивно, в інтересах міста та його жителів. Наразі тільки за оренду земельних ділянок біля озера ми на рік платимо до 15 мільйонів гривень до бюджету Києва. Завдяки нашому проєкту, в столиці буде додатково створено близько 7-10 тисяч робочих місць. Це серйозні інвестиції, тому ми готові шукати компроміс із усіма учасниками процесу", — говорить директор ТОВ "Мрія-Інвест" Наталія Науменко.

Як повідомлялося, в Київраді пройшло засідання, в ході якого мер Києва Віталій Кличко повідомив про кілька інфраструктурних проєктів, які реалізують у столиці в найближчому майбутньому. Йдеться про новий маршрут швидкісного трамвая і будівництво фонтану.

Раніше повідомлялося, що кияни отримали державні нагороди та відзнаки міського голови Віталія Кличка. Влада столиці оцінила значні досягнення у професійній та громадській діяльності.

Також повідомлялося, що в Києві триває будівництво двох станцій метрополітену, які продовжать Сирецько-Печерську лінію столичної підземки. В АТ "Київметробуд" запевняють, що станція метро "Мостицька" буде здана до кінця цього року.

    Реклама на dsnews.ua