• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

У Києві сьогодні пройде акція "Нагадай про кожного" на підтримку полонених українців

Реклама на dsnews.ua

У суботу, 10 жовтня, о 18:30 по всій Україні пройде акція "Нагадай про кожного"

Про це йдеться в повідомленні волонтера Тетяни Руденька в Facebook, передає "ДС".

"Полонені ... Без вісті зниклі! Сьогодні, 18:30 пам'ятник Ярославу Мудрому", — написала вона

"Нагадай про кожного. Про тих, хто знаходиться в полоні ворога. Про тих, кого вбивали і катували. Про тих, кого рідні не втрачають надій побачити живими. Нагадай собі, влади, країні і всьому світу, що у нас війна з Росією, що наших громадян кидають до в'язниць і піддають тортурам за любов до України. Нагадай про поважних людей і важливі події.

Ми підтримаємо наших полонених і рідних зниклих без вести. Про них почують всі.

Також гасло нашої акції візьме й інше значення — нагадай про кожного, хто забув свої обіцянки, забули про відповідальність за проблеми полону і зниклих без вести, хто не може або не хоче покарати вбивць українців ", — наголошується в описі події.

Також оприлюднені вимоги до влади:

  1. Ухвалення закону про полонених, який законодавчо фіксує правовий статус і закріплює необхідну соціальну допомогу.
  2. Ухвалення закону про військові злочини, що дозволить імплементувати норми міжнародного права, таким чином підтвердивши здатність України судити за міжнародні злочини, загальновизнані в світі, до яких не застосовуються терміни давності.
  3. Забезпечити роботу Комісії Кабміну з питань зниклих без вести, яка вже не функціонує близько двох років, і дати можливість представникам сімей зниклих без вести брати участь в засіданнях.
  4. Визначити відповідальну особу за Офісі Президента з питань полону і зниклих без вести для поліпшення комунікації і координації між сім'ями полонених і зниклих без вести, колишніми полоненими і державними органами.
  5. Забезпечити працівникам СБУ ефективну роботу в питанні збору інформації з обміну та правову оцінку дій звільнених. Не секрет, що звільняють не тільки героїв. Були неодноразові випадки, коли звільняли організаторів "референдумів", катів на підвалах. Такі злочинці повинні нести покарання.

"Нагадаємо про все це Президенту, Кабміну, міністерствам, СБУ і кожному-кожному народному депутату. Нагадуйте разом з нами", — закликають організатори.

Нагадаємо, Зеленський пообіцяв повернути всіх полонених українців.

    Реклама на dsnews.ua