• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В Michelin назвали борщ "російським", а потім вибачилися перед українським посольством за помилку

Реклама на dsnews.ua

Посольство України у Франції отримало вибачення від керівництва Michelin після того, як представники ресторанного гіда назвали у своєму пресрелізі борщ "російським"

Про це йдеться в повідомленні посольства України у Франції в Facebook, передає "ДС".

"Вчора, отримавши новину про запуск мішленівського гастрогіда по московським ресторанам, в яких готують український борщ, ми довго спілкувалися з нашими контактами в Groupe Michelin. Розмова була конструктивною. Від керівництва компанії отримали вибачення за "гастрономічну необережність з несподівано політичною конотацією", — заявили українські дипломати.

За словами посольства, первинну версію пресрелізу, в якій говорилося про "емблематичні національні перші страви російської кухні — борщ і розсольник", після звернення посольства виправлено.

Тепер в пресрелізі зазначено, що "на кулінарній сцені в Росії пропонують овочеві та пряні страви, які цінують гурмани, зокрема, розсольник, а також борщ в можливих формах і варіаціях".

Посольство також повідомило, що розпочало роботу над мішленівським гастрономічним гідом по київських ресторанах. "У Groupe Michelin з ентузіазмом сприйняли цю ідею, а особливо запрошення відвідати Україну та спробувати автентичний український борщ, щоб зняти всі питання. Борщ наш!", — йдеться в повідомленні посольства.

Як писала "ДС", приготування українського борщу увійде в Національний перелік нематеріальної культурної спадщини.

Нещодавно Міністерство культури оголосило марафон "Культура і традиція приготування українського борщу" і запропонувало українцям визначити свій "борщовий темперамент".

    Реклама на dsnews.ua