• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У МинВОТ відреагували на відмову ФСБ визнати українських моряків військовополоненими

Реклама на dsnews.ua
Російське ФСБ своєю заявою про відсутність у українських моряків статусу військовополонених пішло на свідому маніпуляцію

Про це йдеться в заяві прес-служби Міністерства з питань тимчасово оккупированых територій, передає "ДС".

"Збройний напад ФСБ РФ на українських військовослужбовців є порушенням Статуту ООН, оскільки він передбачає лише два випадки правомірного застосування сили - у разі, коли держава використовує його для самооборони або сила застосовується за рішенням Ради безпеки ООН.

Використання сили однією державою (РФ) проти іншої (Україна) є міжнародним збройним конфліктом у відповідності зі статтею 2 загальною для всіх чотирьох Женевських конвенцій 1949 року, в тому числі третьої - Конвенції про поводження з військовополоненими", - відзначають в МинВОТ.

У цій статті зазначається, що міжнародне гуманітарне право застосовується у всіх випадках збройного конфлікту між державами, незалежно від того чи було формальне оголошення війни, а також якщо стан війни не визнано однією з цих країн.

Згідно з положеннями Женевської конвенції про поводження з військовополоненими українські моряки знаходяться саме в статус військовополонених, а представники ФСБ Російської Федерації намагаються маніпулювати громадською свідомістю через бажання уникнути відповідальності за порушення норм міжнародного права.

У Хв ОСЬ звернули увагу на справу Душко Тадіча, яке було розглянуто Міжнародним кримінальним трибуналом по колишній Югославії, де зазначено, що збройний конфлікт існує у всіх випадках, коли застосовується збройна сила між державами.

У міністерстві відзначають, що Росія порушила норми МГП стосовно українських моряків, оскільки відповідно до Женевської конвенції про поводження з військовополоненими українські моряки не можуть бути засуджені і не можуть нести кримінальну відповідальність за російським законодавством.

Нагадаємо, 8 грудня глава слідчого управління ФСБ Росії Михайло Шишов заявив, що українські моряки не є військовополоненими, оскільки Росія і Україна не перебувають у стані війни.

    Реклама на dsnews.ua