• USD 28.4
  • EUR 32.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

У МОЗ назвали терміни отримання українцями третього COVID-щеплення

Українці з ВІЛ, онкозахворюваннями та низкою імунодефіцитних станів можуть отримати додаткову дозу щеплення від коронавірусу через 28-90 днів після другої дози COVID-вакцини

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / mmhealth.org
Реклама на dsnews.ua

Про це під час брифінгу у вівторок, 14 грудня, розповів заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.передає "ДС".

"МОЗ дозволило щеплення додатковою дозою вакцини проти COVID-19 людям, які мають для цього медичні покази. Йдеться про людей з ВІЛ, онкологією, після трансплантації органів, тих, хто проходить імуносупресивну або імуномоделюючу терапію, та пацієнтів з низкою інших імунодефіцитних станів. Тепер вони зможуть отримати додаткову дозу через 28-90 днів після другої дози, незалежно від того, якою дозою вони щепилися раніше", — сказав Кузін.

Заступник міністра повідомив, що для отримання додаткової дози необхідно звернутися до сімейного або профільного лікаря, який видасть направлення на додаткове щеплення в довільній формі. Зробити додаткове щеплення можна буде в будь-якому пункті вакцинації.

Водночас Кузін наголосив, що дія документа про щеплення проти COVID-19 не буде продовжуватися.

"Важливо, що дія документа про вакцинацію не буде продовжуватися, тобто документ буде дійсний 365 днів з дати введення другої дози", — наголосив Кузін.

Нагадаємо, у понеділок, 13 грудня, міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко підписав наказ щодо введення додаткової дози вакцини від COVID-19 відповідно до рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua