• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У Нацраді повідомили дату розгляду питання про ліцензії "112 Україна"

Реклама на dsnews.ua
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення планує розглянути питання про продовження ліцензій групі регіональних каналів, які ведуть мовлення під логотипом "112 Україна", 26 вересня

Про це в коментарі Укрінформу повідомив член Нацради Сергій Костинський, передає "ДС".

"Ми плануємо вже цього тижня (на засіданні 19 вересня, - прим. "ДС") внести до порядку денного п'ять питань щодо регіональних каналів, які ретранслюють телеканал "112 Україна" (ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "Лідер ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Новий формат ТВ" і ТОВ "Партнер ТВ", - прим. "ДС"). Розгляд питання планується 26 вересня", - сказав Костинський.

При цьому він не виключає, що розгляд цього пакета питань доведеться відкласти у зв'язку з тим, що представники ліцензіатів у таких випадках зазвичай відмовляються отримувати запрошення регулятора.

"Ми зараз будемо відправляти запрошення представникам мовника на цю дату. Зазвичай ліцензіати не отримують наших запрошень. Тому, можливо, 26 вересня доведеться ще й перенести розгляд. Тобто ми рухаємося в рамках закону: є рішення суду, і ми діємо оперативно, включаючи ці питання найближчим порядку денного", - зазначив член Нацради.

У той же час Костинський нагадав, що мова йде про те, що мовлення групи компаній, які ведуть мовлення під логотипом "112 Україна", не відповідає мов програмної концепції, з якою ті перемогли на відповідному конкурсі Нацради.

"За умовами конкурсу, ці частоти в регіональному мультиплексі були передбачені для регіонального мовлення. А фактично на цих регіональних частотах був створений один загальнонаціональний телеканал. Це, на наш погляд, неправомірно", - уточнив він.

Нагадаємо, 19 грудня 2018 року Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив Нацради з питань телебачення і радіомовлення в задоволенні його апеляції і залишив у силі ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 17 жовтня, яке забороняє регулятору відмовляти п'яти компаніям групи "112 Україна" ( ТОВ "Аріадна ТВ", ТОВ "Лідер ТВ", ТОВ "ТВ Вибір", ТОВ "Новий формат ТВ" і ТОВ "Партнер ТВ") в продовженні їх цифрових ліцензій.

Так, компанії групи "112 Україна" у своєму позові наполягали, щоб суд визнав протиправною бездіяльність Нацради, який у встановлений законом строк не розглянула заяви цих компаній про продовження їх ліцензій. У свою чергу Нацрада подав апеляцію, в якій просив суд скасувати ухвалу на забезпечення позову.

16 вересня Шостий апеляційний адміністративний суд відмовив телеканалу "112 Україна" у задоволенні апеляції на рішення про відмову Нацради продовжувати ліцензії групі регіональних каналів, які ведуть мовлення під логотипом "112 Україна". На телеканалі заявили, що "Нацрада незабаром відключить" його.

    Реклама на dsnews.ua