• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

У Миколаєві зневірені родичі хворої на COVID-19 влаштували вночі погром у лікарні

У Миколаєві в ніч проти 5 листопада група громадян влаштувала погром в обласній інфекційній лікарні з вимогою надати кисень їхнім хворим рідним

Реклама на dsnews.ua

Про це розповіла головлікар лікарні Світлана Федорова на своїй сторінці у Facebook, повідомляє "ДС".

"Нічне свавілля сьогодні. О 00.15 ночі увірвалася група незнайомих людей на територію лікарні. Зламали шлагбаум, почали вибивати двері до приймального спокою. З погрозами накинулися на персонал, з вимогою "кисень!!!". Тривожна кнопка є. Викликали відразу поліцію. Черговий лікар, медсестра, санітарочка — дівчинки. Що вони проти агресії зневірених людей?!", — розповіла Федорова.

Як виявилося, слідом за цими людьми в'їхала машина на кшталт "приватної швидкої" без розпізнавальних знаків, з вкрай тяжкою хворою, в агональному стані.

"Не було кисню, не було умов транспортування такої хворої (у такому стані взагалі не можна транспортувати — це знають медики, на жаль, не знають ті, хто на хвилі ковіда виріши підзаробити, обзиваючи себе "приватною швидкою"). Виявилося, що пацієнтка поступила до Новобузької ЦРЛ 03.11.21 року, і за повної відсутності КИСНЮ, ПЕРСОНАЛУ, що вміє надавати допомогу, РЕАНІМАЦІЇ тощо її родичі не стали чекати, доки вона помре без допомоги й почали діяти ось таким шляхом", — додала головлікар.

Федорова продемонструвала на фото оновлені Миколаївською ОДА та Управлінням Охорони здоров'я так звані "маршрути пацієнта".

"Там перелік лікарень, за які до Києва щодня йдуть звіти від ОДА та Облради (як власника), що там є ВСЕ!!! Кисень, ліки, реанімація та реаніматологи, інфекціоністи, палати, місця повністю з киснем тощо. На сьогодні, з усього переліку, тільки в 3-х лікарнях є хоч щось – і тільки в одній (нашій) є все… Щодня у мене з раннього ранку під кабінетом стоять родичі… Щодня сотні дзвінків та десятки повідомлень у месенджер "Не приймають у 5 міськлікарню, вимагають, щоб разом із хворим привезли кисень свій", "родичка в 1 міськлікарні — сатурація 60, не забирають у реанімацію, немає місць", "ми зі Снігурівки — немає кисню та реанімації, заберіть нас" і т.д.", — пояснила Федорова.

"Влада місцева досі не прокинулася і окрім гарних звітів до Києва – повний нуль! Третьої доби немає обіцяної "завтра" якоїсь міфічної машини з киснем (обіцяє телефоном заступник губернатора Ю.І. Гранатуров). Я знайшла сама виробника, вийшла, знайшла людей, які оплатять кисень доставку 20 тонн.Від влади потрібно було дати бюрократичну відмашку на відправку машини.За три дні — НІЧОГО! Їм ніколи… Вони бояться взяти на себе відповідальність, без вказівки зверху (а туди ж рапортують, що все чудово!) — ніяких дій. Можно було три дні тому всю область забезпечити рідким киснем.Не захотіли — чорт з вами, я привезу для потреб своєї лікарні 5 тонн (вже везу), в обхід вашої довбаної бюрократії. Ау, поліція, я в обхід всього рятуватиму хворих — відразу починайте заводити кримінальні справи!" — розповіла головлікар.

"Тепер про поліцію. Я просила (писемно, давно), у зв'язку із соціальною напруженістю, дати охорону нашій лікарні, хоча б пост патрульної поліції поряд десь. НОЛЬ. ІГНОР. Написали — немає можливості! За минулої влади була можливість. цілодобовий пост, хоча не було такого, що відбувається зараз, я звертаюся до Нацполіції, депутатів Верховної Ради, до Президента, Офісу Президента України, до всіх, хто може впливати на ситуацію! ЗБЕРЕЖІТЬ ЖИТТЯ і ЗДОРОВ'Я МЕДИКАМ! Захистіть нас від розпачливих і розлючених родичів тих пацієнтів, які вмирають через ваше недоправлення, недоорганізацію і повне НЕДО у всьому… Чергова зміна благала поліцію, написала письмово заяву (див. фото) з проханням хоча б до ранку залишити пост. Ну що ви! Це ж не обшуки по 18 годині вночі проводити 10-12 співробітниками. На захист медиків – немає можливості. Розгорнулися та поїхали! Мовляв, чекайте, поки вас уб'ють: приїдемо знову", — повідомила Федорова.

"Тепер хочу звернутися до людей! Друзі мої, ми разом! ПРОШУ ВАС! НЕ підіймайте руку на медиків!!! Вже сьогодні вас нема кому рятувати. ЩО ВИ ТВОРИТЕ?! Ми не відгороджуємося, як наші голова ОДА та голова облради від вас турнікетами та заслонами поліції, ми не ховаємося, ми цілодобово на роботі! За що ви кидаєтеся на нас? Не ми допустили колапс в області з киснем! При тому, що вже сусідні та Херсон та Одеса усі налагодили давно, наші всі чекають, коли "само пройде та налагодиться". Не ми шлемо до Києва брехню про наявність місць і кисню! НЕ ми розпилюємо бюджет на театри, плиточку, ломбарди замість закупівлі ліків. Нас ось-ось не стане. Я говорю про свою лікарню. Нас наполегливо банкрутують, і скоро зітруть у порошок. Але до останнього ми на своєму посту. Так не вбивайте нас ще ви, люди! Ми такі ж! Ми з вами! Нас теж вбиває владу, не уподібнюйтеся їм, будь ласка! громадянам.Здоров'я всім", — сказала Федорова, звертаючись до громадян.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua