• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

У листопаді в Україні запрацюють камери для стеження за порушниками карантину

З листопада у Києві та ще одному місті України у рамках пілотного проекту запрацюють перші відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму та соціальної дистанції

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів заступник міністра охорони здоров'я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає "ДС" з посиланням на ТСН.ua.

Кузін пояснив, що йдеться про проведення пілотного дослідження, яке було ініційоване ВООЗ і підтримане МОЗ. За словами головного санітарного лікаря, "завдяки встановленню відеокамер буде відбуватися деперсоналізована оцінка умовного відсотку дотримання протиепідемічних норм".

"Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер. Пілот планується зробити в двох великих містах — Київ і в Харкові або Дніпрі. Ми очікуємо, що цей пілот буде запущене не раніше аніж 1 листопада цього року. І перші результати вже зможемо отримати за два тижні", — сказав він.

Головний санлікар наголосив, що за умови використання такої системи не буде проводиться будь-яка ідентифікація, збереження персональних чи конфіденційних даних або навіть самої плівки, де буде запис.

"Ця система і це програмне забезпечення дозволяє нам в автоматичному режимі показувати дотримання чи недотримання, або типу недотримання протиепідемічних вимог", — зазначив Кузін.

На уточнююче запитання, яке покарання чекає на порушників, Кузін відповів: "М'яко кажучи, це пілот з відстеження загального відсотку протиепідемічних вимог. Але водночас для людей, які порушують протиепідемічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні і передбачене покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні".

Нагадаємо, раніше Кузін анонсував встановлення таких камер у торгівельних центрах.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua