• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В одеській лікарні від кору померла однорічна дитина

Реклама на dsnews.ua
Маленький хлопчик, який пропустив планову імунізацію, помер від двосторонньої коровий пневмонії в Одесі.

Про це передає "ДС" з посиланням на "Думську"

Померлому Дімі було всього рік і три місяці. Він став третьою дитиною в Одесі, загиблим від кору з початку року, а всього недуга забрала життя чотирьох одеситів.

За попередніми даними, Діма заразився в обласній дитячій клінічній лікарні, де лежав з бронхітом. Коли його стан погіршився, медики діагностували запалення легень і відправили до інфекційного відділення (в історії хвороби стояла позначка, що він контактував з хворим на кір). Там все ніби стабілізувався, і хлопчика виписали, але через п'ять днів йому знову стало погано. Дитини повторно поклали в інфекційну лікарню, звідки він вже не вийшов. В інфекційній лікарні, до речі, Діма теж контактував з можливим носієм кору.

"Мені лікар сказав, що його випадково поклали поруч з дитиною, який хворів на кір", - розповіла мама Діми Людмила Ластовская.

"Щоб він не захворів, порадив зробити уколи імуноглобуліну. Коли його виписали, він бігав, рухався. 1 грудня ввечері у нього піднялася температура. У лікарні вже сказали, що у нас починається кір. Вранці я дала йому ліки, які прописали. Йому відразу стало погано. Я говорила лікарів, а вони мені говорили, що нічого страшного - це, мовляв, наслідки кору.", - додала вона.

"Завідуюча прийшла. У мене дитина вже задихався. Кашляв. Посинів. Завідуюча теж казала, що це наслідки кору. Дитині стало гірше. Дівчата з палати стали піднімати кіпіш, і тільки після цього дитину поклали в реанімацію. Все було добре. Вчора ввечері він навіть став їсти.", - сказала мама дитини.

"Ввечері приходила - дитина спить. Вранці прийшла, доктор виходить і говорить, що дитина задихнулася... У мене дитина дев'ять днів лежав у лікарні. Я говорила, що в мене дитина не їсть. Температурить. Роблять укол - вона ще більше піднімається!", - розповіла вона.

У хлопчика не було щеплення: за словами Людмили, влітку Діма хворів і пропустив планову імунізацію.

Мати збирається заявити про подію в поліцію. Вона вважає, що лікарі халатно поставилися до своїх обов'язків.

У свою чергу головний лікар інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова не бачить в події вини медиків.

"Хворі госпіталізуються в бокси за діагнозом. До нього не поклали хворого з кором, а хворого з контактом з кору, з таким же контактом, який був у нього. Захворювання протікало дуже важко. Специфічного лікування цієї хвороби, на жаль, не існує. Ми не можемо впоратися з усім", - каже вона.

    Реклама на dsnews.ua