• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

В окупованому Криму розбили знаменитий фонтан і осквернили мечеть

Реклама на dsnews.ua
У Морському саду Феодосії вандали вночі розбили пам'ятний знак

На території тимчасово окупованої Росією Криму вандали знищують пам'ятники культури і духовності, що стояли десятки, а то і сотні років, передає "ДС" з посиланням на "Новини Криму".

Відзначається, що в Алушті розбита відома скульптурна композиція "Рибак і риба". Невідомі відбили нещасному рибаку обидві руки.

Як нагадало видання, фонтан "Рибак і риба" був побудований ще на початку 50-х років (тоді Крим від РФ перейшов Україні), коли місто розвивалося не стільки за рахунок курортників, скільки за рахунок місцевої промисловості і в тому числі риболовної галузі. Єдиний працюючий фонтан у місті-курорті кожен рік фарбували в жовтий колір, а колись він був позолоченим.

Влітку в басейні біля основи фонтану жили великі риби, яких виловили в період блекаут і перевезли в місцевий акваріум.

Крім того, в Судакському регіоні в селі Ай-Серез (Межиріччі) невідомі осквернили старовинну мечеть, списавши її стіни. Образливі написи виявили робітники, що ведуть будівельні роботи по відновленню мечеті.

На місце події прибули співробітники поліції, викликані головою місцевої мусульманської громади, голова Судацького регіонального меджлісу Ільвер Аметов, а також жителі села.

У той же час в Морському саду Феодосії вандали вночі розбили пам'ятний знак, встановлений на місці, де в XIX столітті знаходився Олександро-Невський собор. Зірваний знак вони викинули в урну, а цегляний п'єдестал з історичною інформацією про нього і зовсім зруйнували, пише видання.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua