• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В ООН розповіли, що в світі близько 4 000 дітей є найманцями - терористами

Реклама на dsnews.ua
У Контртеррорстическом комітеті ООН повідомили, що в Лівії, Іраку і Сирії близько 4 000 дітей-найманців займаються терористичною діяльністю

За оцінками Контртерористичного комітету Ради безпеки ООН, в числі іноземних найманців, які побували в Іраку і Сирії, близько 4 тисяч дітей, повідомляє "ДС" з посиланням на УНІАН.

Останнім часом потік іноземних бойовиків-терористів в Ірак, Лівію та Сирію призупинився.

Про це повідомив голова Контртерористичного комітету Ради безпеки, постійний представник Перу при ООН Густаво Меса-Куадро, виступаючи на спеціальному заході в Нью-Йорку. Він зазначив, що багато бойовики повернулися додому або виїхали в інші країни. Деякі з них намагалися організувати або здійснити теракти в країнах проживання. За словами Меса-Куадро, що повертаються із зон конфліктів бойовики-терористи створюють додаткові проблеми у власних країнах. Деякі з них здійснюють теракти, інші намагаються вербувати молодь до лав збройних груп.

"Перебуваючи в тюрмі, колишні бойовики сприяють радикалізації своїх співкамерників, у багато разів посилюючи загрозу, яку вони представляють для суспільства", - підкреслив Меса-Куадро.

Статистика свідчить, що, коли за організацію теракту береться колишній іноземний найманець, напади бувають особливо кривавими. У той же час, за його словами, далеко не всі поверненці ведуть себе таким чином. "Деякі з них і за кордоном не скоювали злочинів і вдома успішно реинтегрировались в суспільство", - зазначив Меса-Куадро.

За його словами, багато їдуть в зону конфлікту з сім'ями і повертаються звідти всі разом, деякі обзаводяться там дружинами і дітьми і потім привозять їх на батьківщину. Кілька держав повідомляють, що жінки складають третину громадян, які побували в зонах конфлікту. Деякі жінки самі ставали при цьому жертвами торгівлі людьми та експлуатації, інші - активно брали участь у терористичній діяльності, допомагаючи з логістикою або здійснюючи напади як терористів-самогубців.

За оцінками Комітету, в числі іноземних найманців, які побували в Іраку і Сирії, близько 4 тисяч дітей. Ще 700 дітей народилися там - деякі з них залишилися сиротами, багато хто не мають громадянства. "Існують побоювання, що ці діти стануть втраченим поколінням", - попередив дипломат.

На закінчення він повідомив, що у зв'язку з зміною ситуації необхідно внести поправки прийняті три роки тому Мадридські принципи - 25 практичних рекомендацій для вирішення проблем, пов'язаних з іноземними бойовиками-терористами.

    Реклама на dsnews.ua