• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

У ПЦУ відреагували на легалізацію в Україні препаратів на основі канабісу

Православна церква України (ПЦУ) виступає проти легалізації марихуани для вживання в рекреаційних цілях, але в медичних цілях застосування канабісу не повинно викликати питань

Марихуана
Марихуана
Реклама на dsnews.ua

Про це в коментарі РБК-Україна заявив спікер ПЦУ Євстратій Зоря, передає "ДС".

Він підкреслив, що вживання канабісу в рекреаційних цілях не може бути сприйнято церквою.

"Спочатку рекреаційний канабіс, потім легалізація наркотиків, що потім? Це наркотик. Тому відношення (у церкви, — ред.) як і до будь-яких наркотичних препаратів", — зазначив Зоря.

На його думку, не може бути рекреації за допомогою наркотичних препаратів.

"Я розумію, що є люди, які вживають і кокаїн, і амфетаміни, й інші наркотичні препарати. Вживають і від цього отримують задоволення. Але наукою давним-давно доведено, що це речі, які глибоко шкідливі для здоров'я і руйнують людину, як фізично, так і психічно. Тому яка може бути рекреація?" — додав ієрарх.

Що стосується медичного канабісу, то для нього Зоря не бачить ніякої перешкоди.

"У нас опіати використовуються в медичних цілях? Так у чому тоді питання у використанні препаратів на основі канабісу в медичних цілях, якщо це буде з тими ж умовами, які є при використанні опіатів?" — зазначив Зоря.

Він підкреслив, що церква не проти використання медичного каннабісу для тих, хто проходив хіміотерапію, знаходиться на паліативній допомозі та невиліковно хворий.

Нагадаємо, Кабмін легалізував декілька препаратів на основі канабісу. Головний санлікар Ляшко пояснив, що Україна переглянула питання дозволу використання каннабісу в медичних цілях, оскільки лікарські засоби, що містять фармацевтичні канабіноїди, в першу чергу, зменшують болі у тяжкохворих.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua