• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Прип'яті вирішили відновити низку туристичних об'єктів

Міністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів збирається відновити три туристичні об'єкти в Чорнобильській зоні відчуження

Прип'ять
Прип'ять
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє LIGA.net з посиланням на заяву операційного директора проектного офісу Ілону Шнейдер під час презентації проекту реновації, передає "ДС".

Зокрема, відновлять кафе "Припʼять", автовокзал і 16-поверхову будівлю у Припʼяті. Цього року розроблять проєкт, а наступного розпочнуть будівельні та ремонтні роботи.

Повідомляється, що у кафе "Припʼять" відновлять вітражі, у 16-поверхівці зроблять музей у квартирі пожежника лейтенанта Володимира Правика, чия бригада першою прибула на ЧАЕС після аварії. На даху будинку планують обладнати оглядовий майданчик.

Також цього року повинні підготувати проєкт реновації КПП "Дитятки", через який туристи вʼїжджають до Зони відчуження, самі ж будівельні роботи заплановані на 2022 рік.

За даними видання, цього року на реновацію обʼєктів у Зоні відчуження виділили 30 млн грн. Роботи на трьох обʼєктах повинні завершити в 2022 році.

Крім того, у 2022 році планують розпочати відновлення радіолокаційної станції "Дуга", басейну Лазурний, готелю "Полісся".

Також можуть почати роботи на кінотеатрі "Прометей", палаці культури "Енергетик" і на річковому вокзалі міста. 

Повідомляється, що деякі проєкти в Припʼяті планують реалізовувати коштом інвесторів.

Нагадаємо, у липні 2020 року Державне агентство з управління зоною відчуження Чорнобильської АЕС скасувало необхідність отримання спеціальних дозволів для туроператорів, які організовують поїздки в район катастрофи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua