• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У прокуратурі оголосили підозри керівництву Інституту раку по справі про вимагання

Реклама на dsnews.ua
Прокуратура Києва объвяила про підозри керівнику Національного інституту раку, а також лікаря-онколога в зв'язку з можливим вимаганням грошей у пацієнтів

Про це повідомляє прес-служба столичної прокуратури, інформує "ДС"."Встановили, що завідуючий поліклінічним відділенням інституту спільно з лікарем-онкологом організував і створив умови, при яких пацієнти не мали можливості скористатися своїм правом на безоплатну медичну допомогу", - йдеться в повідомленні.

Правоохоронці додали, що підозрювані переконували пацієнтів, що кількість безкоштовних медпрепаратів обмежена. Вони вимагали від пацієнтів грошову винагороду за безкоштовні ліки, зокрема під виглядом благодійної допомоги.

Відзначається, що медпрацівники просили від 1500 до 1800 гривень ($60-72) за один курс хіміотерапії.

"Зазначені посадові особи давали вказівки іншим лікарям, яким чином проводити консультації з пацієнтами та їх родичами, щоб змусити їх платити гроші за ліки, які вони повинні отримувати безкоштовно", - зазначили в прокуратурі.

Слідство встановило сім постраждалих, яким завдали збитків на суму близько 40 тис. гривень ($1600).

Під час досудового розслідування також перевірять, чи порушили працівники Національного інституту раку законодавства при проведенні закупівель ліків.

Нагадаємо, раніше за даними Департаменту захисту економіки Нацполиции, в Національному інституті раку в Києві викрили корупційну схему з продажу онкохворим людям безкоштовних для них препаратів.

"Під час проведення слідчо-оперативних заходів правоохоронці задокументували факти вимагання та отримання лікарями неправомірної вигоди від громадян, які лікуються від онкологічних захворювань, а також від суб'єктів господарювання за перемогу в конкурсних процедурах торгів з закупівлі ліків та медикаментів для потреб Інституту раку", - розповіли правоохоронці.

За даними слідства, суми хабарів за призначення і видачу безкоштовних медичних препаратів онкохворим громадянам, закуплених для інституту за державні кошти, коливалися від 3 до 70 тисяч грн. Суми "відкатів" у тендері становили 15-20% від загальної вартості укладених договорів.

Згідно з заявою Інституту раку, дані правоохоронців про вимагання хабарів і "відкатів" з боку посадових осіб Національного інституту раку є "спотвореними і не відповідають обставинам кримінальної справи".

    Реклама на dsnews.ua