• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

В Росії хотіли зіпсувати допінг-пробу української біатлоністки Семеренко, - NYT

Реклама на dsnews.ua
Спортсменом з України, допінг-пробу якого просили зіпсувати екс-главу Московської антидопінгової лабораторії (МАЛИЙ) Григорія Родченкова, була біатлоністка Віта Семеренко

Про це він розповів в інтерв'ю електронною поштою виданню The New York Times, передає "ДС".

В кінці листопада під час розповіді про цей інцидент, що трапився в 2013 році, адвокат Родченкова Джим Уолден згадував двох керівників російського спорту - віце-прем'єра РФ Віталія Мутко і колишнього заступника міністра спорту РФ Юрія Нагорних. При цьому не було зрозуміло, хто з них озвучував прохання Родченкову.

Колишній керівник МАЛИЙ розповів, що цією людиною був Нагорних. За його словами, на одному з турнірів у Москві, що передували Олімпійських ігор у Сочі 2014 року, заступник міністра спорту попросив "зробити брудним зразок" Семеренко, щоб дискваліфікувати її. Українська команда була тоді серйозним конкурентом для російської, яка виступає на домашній Олімпіаді в Сочі.

Родченков підтвердив, що він відмовився виконувати прохання Нагорних, пояснивши, що при аналізі такий допінг-проби стане помітно, що речовина підсипано, а не пройшло через організм спортсмена.

За його словами, за свою кар'єру він визнавав "багато брудні зразки чистими", але не навпаки.

У підсумку Віта Семеренко виступала в Сочі. У складі української збірної вона виграла золоту медаль в естафеті. А в одиночному розряді завоювала бронзову медаль у спринті.

Родченков, який зараз живе в США, в травні 2016 року зізнався в підміні результатів аналізів, які були взяті у російських спортсменів під час зимових Олімпійських ігор у Сочі 2014 року.

Басманний суд Москви 21 вересня 2017 року заочно заарештував Родченкова у справі про зловживання посадовими повноваженнями. Його оголосили в міжнародний розшук.

8 листопада Слідчий комітет Росії порушив нову кримінальну справу проти Родченкова і колишнього начальника відділу допінг-контролю Тимофія Соболевського за підозрою в перешкоджанні попереднього розслідування.

Як повідомляла "ДС", комісія Міжнародного олімпійського комітету довічно відсторонила від Олімпійських ігор трьох російських спортсменок: біатлоністку Ольгу Зайцеву і лижниць Анастасію Доценко і Юлія Чекалеву.

    Реклама на dsnews.ua