• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

У Рівненській області викрито мережу "рабовласницьких центрів" (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Рівнянин створив та очолив злочинну групу під виглядом діяльності громадської організації, яка займалася викраденням людей і примусом їх до роботи

До злочинної групи входили 20 учасників, передає "ДС" з посиланням на Офіс генерального прокурора.

Діючи протягом 2016-2020 років у складі міжрегіональної організованої групи, за грошову винагороду вони викрадали людей на території східних і західних областей України, примусово перевозили їх та поміщали в 5 так званих "лікувальних центрів" на території Рівненської області та одного закладу в Тернопільській області.

"Викрадені особи незаконно утримувалися проти їх волі в умовах ізоляції під виглядом надання медичної та психологічної допомоги від наркотичної, алкогольної та інших видів залежності.

Зацікавлені особи здійснювали за це періодичну оплату - від 5 до 12 тис. грн на місяць. При цьому, за порушення режиму перебування, а також спроби втечі в утримуваних застосовувалися насильницькі дії приміщення у спеціально ізольованих приміщень - "карцеру", заподіяння тілесних ушкоджень, примусове введення психотропних та наркотичних речовин, а також інші подібні дії з метою придушення їх волі", - йдеться в повідомленні ОГПУ.

19 травня на підставі постанов слідчого судді правоохоронцями проведено 27 обшуків на території Рівненської та Тернопільської областей, зокрема у так званих "реабілітаційних центрах", за адресами проживання осіб, причетних до вчинення зазначених злочинів, у належних їм транспортних засобах.

За результатами обшуків в 6 "реабілітаційних центрах", які працювали без будь-яких дозвільних документів та медичного персоналу, виявлено 145 незаконно утримуваних осіб з різних регіонів України, документи, що посвідчують їх особу, комп'ютерну техніку, засоби мобільного зв'язку, чорнові записи про діяльність цих установ, грошові кошти, банківські картки, рекламну продукцію за нарко - і алкозалежності, медичні препарати та інше.

Зараз 14 людей, у тому числі організатора і активних учасників міжрегіональної злочинної групи затримані в порядку ст. 208 КПК України. Слідчі і процесуальні дії у кримінальному провадженні тривають.

Зазначені слідчі дії проведені з участю 38 слідчих поліції, 25 прокурорів, 40 оперативних працівників поліції та СБУ, а також 40 спецназівців.

Під процесуальним керівництвом прокуратури Рівненської області повідомлено про підозру 21 учаснику організованої злочинної групи за фактами незаконного викрадення людей, обмеження їх свободи шляхом приміщення в спеціально пристосованих житлових приміщень, тортури утримуваних осіб на території Рівненської та Тернопільської (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 127 КК України).

    Реклама на dsnews.ua