• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

У мережі з'явилося відео від "замовника вбивства Бабченко"

Реклама на dsnews.ua
Увечері 12 вересня в мережі з'явилося відео, на якому чоловік, який представився В'ячеславом Пивоварником - фігурантом справи Бабченка", заявив, що він є агентом СБУ

У відеозверненні він каже, що 11 вересня в місті Чоп на нього вчинили замах. За його словами, був замінований вхід в будинок, де живуть його батьки і вибуховий пристрій все-таки спрацював, але ніхто не постраждав, передає "ДС" з посиланням на "Громадське".

За словами чоловіка, який представився В'ячеславом Пивоварником, він у 2010 році нібито був завербований Службою безпеки України, а організація замаху на журналіста Бабченка "була елементом спецоперації відомства". "Я був завербований Олександром Олександровичем Скіпальським, який був головою Головного управління розвідки Міноборони, а також він був заступником голови СБУ", - заявив він.

"Однією з моїх завдань або цілей було наповнення чорної каси СБУ. В цю неформальну структуру входили вищі чини СБУ", - додав чоловік.

Він розповів, що нібито за завданням СБУ він проник у політичні та ділові кола Росії, а також мав завданням налагодити співпрацю з місцевими спецслужбами.

"Весь цей шум, пов'язаний зі списками журналістів, громадських діячів - це не що інше, як спецоперація СБУ, яка, по-перше мала на меті спробу ліквідації російського опозиційного журналіста-блогера, щоб продемонструвати російський слід. А по-друге, це було просто залякування і взяття під контроль частини журналістів і громадських діячів", - заявив чоловік.

"Перші тижні (після інсценування вбивства Бабченка, ред.) мій куратор запевняв мене, що це частина нового плану. Але з довірених джерел я отримав інформацію, що в цьому плані я витратний матеріал", - стверджує чоловік на відео.

Також він заявив, що Бориса Германа змусили піти на угоду зі слідством. Чоловік, який назвав себе Пивоварником, уточнив, що СБУ може списати на нього підготовку багатьох терактів в Україні, демонструючи російський слід тільки тому, що він працював на СБУ на території РФ".

"У разі загрози моєму життю з боку спецслужб або життя моїх близьких, я почну викладати компрометуючі їх матеріали", - загрожує чоловік на відео.

Прес-секретар СБУ Олена Гітлянська повідомила виданню, що не бачила цього відео і додала, що не уповноважена коментувати його без рішення слідчого.

Євген Солодко, адвокат Бориса Германа зазначив, що не знає, хто це."Але коли служив генерал Скіпальський, цей юнак ще в школу ходив. Можливо, в ті юні роки і був завербований?", - так він прокоментував зазначене відео.

Відеозвернення з'явилося на каналі Viacheslav Pivovarnik 12 вересня. Оприлюднено запис - перше і єдине відео на каналі. Журналісти "Громадського" намагалися зв'язатися з сестрою Пивоварника для з'ясування, чи дійсно на відео міг бути її брат. Але вона не відповідала на дзвінки.

Нагадаємо, ввечері 29 травня стало відомо про нібито розстріл російського журналіста Аркадія Бабаченко на порозі його квартири в Києві. А ввечері 30 травня голова СБУ Василь Грицак заявив, що Бабченко живий: "вбивство" інсценувала його спецслужба, щоб попередити справжнє вбивство й затримати замовника.

Організатором "вбивства" Бабченко назвали Бориса Германа, який також проходить в якості обвинуваченого по інших кримінальних справах.

31 травня суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді арешту. Тоді Герман і назвав замовника з фонду Путіна, тобто Пивоварника.

Пізніше Служба безпеки України оприлюднила фрагменти розмов організатора вбивства журналіста Аркадія Бабченко Бориса Германа з іншими організаторами В'ячеславом Пивоварник і невідомим свідком.

Голосіївський райсуд Києва засудив Бориса Германа, обвинуваченого в організації спроби вбивства в Києві російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченко, до 4,5 років позбавлення волі.

Голосіївський райсуд Києва засудив Бориса Германа, обвинуваченого в організації спроби вбивства в Києві російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченко, до 4,5 років позбавлення волі.

    Реклама на dsnews.ua