• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

В Україні переселенці можуть залишитися без спадщини: як цього уникнути

Реклама на dsnews.ua

В Україні процедура оформлення спадщини може бути непростою, якщо спадкоємець і спадкодавець — з тимчасово окупованої території

Про це повідомили правозахисники, передає "ДС" з посиланням на " Громада.Схід ".

Видання наводить приклад Тетяни Михайлівни, у якої в 2015 році померла рідна сестра. Своєї сім'ї у неї не було, тому Тетяна стала єдиною спадкоємицею. Відразу оформити всі документи жінка не могла, тому що жила в окупованій Ясинуватій.

Як повідомляється, спадщина складалася тільки з недоотриманої пенсії сестри — 21 тис. 188 гривень. Однак жінка отримала відмову від відділу державної реєстрації актів цивільного стану у видачі свідоцтва про смерть сестри — без свідоцтва отримати спадок вона не могла.

За словами юристів, на першому етапі Тетяні Михайлівні необхідно звернутися в суд для встановлення факту смерті сестри для отримання свідоцтва про смерть.

"Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях, дуже часто стикаються з подібними проблемами. У цій ситуації є роками напрацьований алгоритм дій. Особа, яка має намір отримати свідоцтво про смерть українського зразка, має отримати письмову відмову і звернутися до суду із заявою про встановлення факту смерті. Слід звернути увагу, що в такому випадку судовий збір не сплачується. до заяви слід додати докази, наприклад, копії медичних документів, виданих окупаційною адміністрацією, речові докази", — розповіла юрист Інна Куракіна.

Другим етапом є звернення до суду про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини після смерті сестри. Отримавши рішення суду, жінка звернулася до нотаріуса для отримання свідоцтва про право на спадщину і отримала відмову.

Причина полягала в розходженні в свідоцтвах про народження сестер, а саме — помилка в прізвищах батьків. Така помилка виключає ідентифікацію родинних відносин між Тетяною та її рідною сестрою.

Однак черговий позов до суду незабаром встановив факт родинних відносин і суд задовольнив вимоги позивача в повному обсязі.

    Реклама на dsnews.ua