• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В Україні пішоходів зобов'язали в темний час доби використовувати світлоповертальні елементи

Реклама на dsnews.ua

Уряд України зобовʼязав пішоходів під час руху проїзною частиною чи узбіччям в темний час і в умовах недостатньої видимості використовувати світлоповертальні елементи

Відповідне рішення Кабмін ухвалив у середу, 11 листопада, передає "ДС".

Згідно з документом, в темний час доби і в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям, повинні використовувати світлоповертальні елементи (стрічки, наклейки, жилети) або бути в одязі, яка має світлоповертальні елементи.

Також наголошується, що раніше дана норма носила рекомендаційний характер — передбачалося, що в темний час доби і в умовах недостатньої видимості пішоходи, які рухаються проїзною частиною чи узбіччям повинні були якось виділити себе, а за можливості мати на зовнішньому одязі світлоповертальні елементи.

Введення норми в новій редакції має підвищити рівень безпеки на вулично-дорожньої мережі, так як наявність світлоповертальних елементів на одязі пішоходів дозволяє зменшити смертність на дорогах в 6-8 разів. Це повʼязано з тим, що людину, яка використовує світлоповертальні елементи, буде видно на відстані 130-150 метрів, тоді як в темному одязі її видно лише на відстані 25-30 метрів.

    Реклама на dsnews.ua