• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

В Україні вирішили нагородити російського льотчика, який утопив літак біля берегів Сирії

Реклама на dsnews.ua
Центр "Миротворець" заочно нагородив медаллю російського військового льотчика, уродженця Севастополя Ігоря Матковського, який втопив винищувач біля берегів Сирії

Як передає "ДС", про це йдеться у повідомленні на сайті "Миротворця".

"Колективу Центру Миротворець це рішення далося дуже важко. Але, зваживши всі "за" і "проти", ми одноголосно вирішили, що за завдану шкоду військово-морського флоту країни-агресора наш колишній земляк, у вигляді винятку, все-таки гідний заохочення", - йдеться в повідомленні.

В поданні на нагородження зазначено, що підставою для вручення нагороди стало: "знищення палубного багатоцільового винищувача четвертого покоління Міг-29К у водах Середземного моря, що не дозволило в подальшому використовувати його для скоєння військових злочинів, пов'язаних з масовими вбивствами мирних громадян Сирії".

Як відомо, Міг-29К був доставлений в Середземне море на палубі теплохода "Адмірал Кузнєцов", який у 1991 році був вкрадений у України.

"Матковський Ігор Феоктистович наш співвітчизник, сам він родом з р. Севастополя, який в даний час знаходиться під гнітом окупантів", - йдеться в повідомленні "Миротворця".

У липні 2015 року Матковський у складі корабельного винищувального авіаполку морської авіації Північного флоту незаконно перетнув кордон України з метою проходження тренування на полігоні "НИТКА" (р. Саки).

Крім того, за час проходження служби Матковський був нагороджений орденами і медалями, в 2008 році йому було присвоєно звання "Герой країни-агресора".

"Медаль та нагородну книжку "Миротворець" планує передати на зберігання слідчим із СБ України для подальшого вручення їх Ігоря Матковського", - розповіли в центрі.

    Реклама на dsnews.ua