• USD 27.2
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

В Україні збільшили кількість лабораторій, де проводять тести на коронавірус

Реклама на dsnews.ua

За час пандемії коронавірусної інфекції в Україні Міністерство охорони здоров'я збільшило кількість лабораторій, де проводять тестування на COVID-19, з 4 до 69

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив в інтерв'ю провідним українським телеканалам, передає "ДС" з посиланням на прес-службу МОЗ.

"Коли ми ввели карантин, тобто станом на середину березня, кількість лабораторій, які могли виконувати аналізи ПЛР, становила 3-4 заклади. Сьогодні це 69 лабораторій. Це питання і до людей, які тут працювали і були не готові до такого виклику, як коронавірус. Зараз це 69 лабораторій, і ми постійно розширюємо та залучаємо в тому числі й інші лабораторії, купуємо обладнання", - підкреслив Степанов.

За словами глави відомства, з 25 лабораторних центрів, що знаходяться в структурі МОЗ, останній раз до епідемії закупівля обладнання була в 2009 році.

"Це безпосередньо і про обладнання, на якому проводять тестування. І все це було фактично в неробочому стані. Ми оновили це обладнання, додатково були залучені фахівці, які самі стали лаборантами і робили ці аналізи. Коли я прийшов на посаду, ми робили 500-600 тестів на добу. На сьогодні цей показник становить12 тис., і ми постійно збільшуємо цю кількість", - підкреслив Степанов.

    Реклама на dsnews.ua