• USD 29.3
  • EUR 30.7
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

В Україні випустили 29 інструкторів спецназу за програмою НАТО

Реклама на dsnews.ua
Курс тривав 6 місяців, з листопада 2015 року

У суботу, 14 травня, у Хмельницькому відбувся перший випуск 29 інструкторів навчально-тренувального центру Сил спеціальних операцій кваліфікаційного курсу в рамках програми Об'єднаної багатонаціональної групи (США, Литва, Латвія, Естонія) з підготовки "Україна" (JMTG-U), передає "ДС" з посиланням на прес-службу Міністерства оборони України.

"Шість місяців інтенсивних підготовки і сьогодні в строю знаходяться найсильніші та підготовлені бійці спецназу. В умовах війни ми прийняли непросте рішення про створення, в стислі терміни Сил спеціальних операцій, і послідовно реалізуємо поставлені завдання. Але скажу вам відверто, без активної допомоги та безпосередньої участі в цьому проекті наших закордонних друзів, ми не досягли б таких результатів, - наголосив начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко, зазначивши, що наявність бойового досвіду, активна допомога західних партнерів у прагненні створити нову систему підготовки вітчизняного війська і сила духу бійців -спецпризначенців дозволили підготувати висококласних інструкторів спеціальних операцій.

"Я бачив, і скажу вам відверто - з такими бійцями Україна непереможна! Переконаний, що цей дух непереможності і бойового братерства ви покладете в основу підготовки і формування підрозділів спецпризначення. А принцип - зроби більше, наскільки вистачить сил, а після цього зроби вдвічі більше - буде покладено в основу діяльності кожного з вас", - констатував Муженко.

Відзначається, що курс тривав 6 місяців, з листопада 2015 року. До цього такий курс можна було пройти тільки за кордоном.

Герой України полковник Олександр Трепак, в свою чергу, підкреслив, що випуском перших інструкторів закладається міцний фундамент нової школи підготовки спецназівців у навчально-тренувальному центрі Сил спеціальних операцій, адже головна цінність підрозділу - сержант-інструктор.

Участь в урочистостях з нагоди випуску взяли аташе з питань оборони при посольствах США, Латвії, Литви, Естонії, командири частин спеціального призначення, представники місцевих органів влади та самоврядування.

Як раніше повідомляла "ДС", 17 інструкторів групи "В" спецпідрозділу "Корпус оперативно-раптового дії" (КОРД) Національної поліції України отримали сертифікати про закінчення навчання.

    Реклама на dsnews.ua