• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

В Україні щодня знищують частину вакцин від коронавірусу

В Україні утилізують невикористані дози вакцини від коронавірусної інфекції

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила інфекціоніст Чернівецької обласної лікарні Ольги Кобевко в ефірі телеканалу "Дом", передає "ДС".

За словами лікаря, через жорсткі правила і особливості упаковки препарату, в деяких областях доводиться утилізувати невикористані дози вакцини в кінці дня. У кожній ампулі — 10 доз.

"Розкривається ампула і проколюється голкою. З цього моменту зберігання флакона повинно бути не більше 6 годин. У перший день у нас вакцинували 54 людини і 6 доз утилізували", — розповіла Ольга Кобевко.

У МОЗ кажуть, що не забороняють використовувати залишки вакцини для тих людей, які не входять до першої хвилі вакцинації. Щоб не було непорозумінь на місцях — в регіони направили письмові інструкції.

"Ми зараз пропишемо такі алгоритми для мобільних бригад, що якщо у вас є кілька бажаючих, і у вас залишилися, наприклад, три дози, то ми визначаємо пріоритетність: спочатку це буде вік старше 80 років. Якщо таких пацієнтів кілька — першим буде той, хто має супутні захворювання", — підкреслив глава Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій.

Як повідомляла "ДС", 27 лютого зробили щеплення від коронавірусу тільки 90 чоловік. Всього за час вакцинації щеплення зробили понад 3 тисячі осіб.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua