• USD 36.6
  • EUR 39.8
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

В Україні суд уперше визнав незаконним відсторонення вчительки без COVID-щеплення

У Сумській області невакцинована проти коронавірусу вчителька виграла позов, який подала через своє усунення

Суд
Суд / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Суд своїм рішенням скасував наказ директорки закладу, передає "ДС" із посиланням на "Суспільне".

Ще вчителька хотіла через суд повернути втрачену за час без роботи зарплату, але цю вимогу суд не задовольнив.

У Роменському міжрайонному суді Сумської області заслухали справу вчительки школи №2 ім. академіка А.Ф. Йоффе у місті Ромни Ганни Поліщук, усуненої від роботи через відсутність щеплення від коронавірусу. Суд відбувався у спрощеному провадженні – такий формат суди можуть застосовувати для малозначних справ.

Вчителька вимагала визнати наказ про відсторонення незаконним, а також відшкодувати втрачену через це зарплату. У позові Ганна Поліщук посилалась на:

  • конвенцію з прав людини;
  • на заборону дискримінації за будь-якими ознаками;
  • на КЗпПУ ст. 25;
  • що уряд не оголошував надзвичайного стану через епідемію COVID-19, тому вакцинація є добровільною.

Відповідачем у справі виступала директорка школи Олена Юракова. Вона навела рішення комісії з ТЕБ та НС та статтю 117 Конституції, де вказано: "Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання". А також наказ МОЗ №2153 з переліком представників професій, які підлягають обов'язковій вакцинації. Окрім того, зауважила директорка, дані про щеплення не належать до інформації про діагноз або стан здоров'я.

На питання судді, чому не продовжила викладати дистанційно, Ганна Поліщук відповіла, що її клас передали іншому вчителю.

Директорка на питання, чому вирішила відстороняти від роботи, якщо навчання у школі все одно дистанційне, відповіла – у постанові Кабміну про форму навчання не йдеться. Крім того, за невідсторонення працівника без щеплення їй загрожував штраф до 170 тис. грн.

Суд задовольнив позов учительки частково. Наказ про відсторонення визнав незаконним і скасував, а от прохання відшкодувати втрачені через відсторонення гроші – не задовольнив.

Рішення суду набирає чинності за 30 днів, 6 січня. За цей час сторони можуть його оскаржити. Якщо нічого не зміниться, Ганну Поліщук повинні будуть поновити на роботі попри те, що вона не зробила щеплення проти коронавірусу.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України затвердив порядок відсторонення співробітників підприємств, установ та організацій, які підлягають обов'язковому щепленню проти COVID-19 — він набув чинності 8 листопада.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua