• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

В Україні відзначають Міжнародний жіночий день: історія свята

Щороку 8 березня в Україні та багатьох країнах світу відзначають Міжнародний жіночий день, який в цьому році припав на понеділок

Реклама на dsnews.ua

У 1977 році Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції закликала всі держави проголосити відповідно до їхніх історичних і національних традицій будь-який день року Міжнародним днем прав жінок і миру, створювати сприятливі умови для викорінення дискримінації жінок і для їхнього повного і рівноправного залучення до соціального розвитку, пише "ДС".

Це рішення було прийнято після закінчення Міжнародного року жінки (1975) і Десятиліття жінок ООН (1976-1985), які раніше були проголошені Генеральною Асамблеєю.

Історія свята бере початок ще з кінця XIX століття. Його основи — політичні, а засновниками його були активні, небайдужі жінки, які боролися за свої права і свободи в абсолютно чоловічому світі. Історично так сталося, що до початку нового часу, становище жінок було критичним — в переважній більшості країн світу жінки вважалися нижче чоловіків, не в змозі приймати рішення, тим більше брати участь у політичному, державному процесі. Що б це не було, освіта, медицина, наука, політика, — усюди панували чоловіки. Перші жінки-лікарі, педагоги, вчені, політики, бізнесвумен — всі вони були схожі на тих сміливців, які, набравшись надзвичайної мужності і волі, зважилися вирватися за межі гендерної сегрегації.

Вже майже півтора століття жінки відстоюють свої права, ведуть боротьбу за рівноправність з чоловіками. І навіть сьогодні це не втратило своєї актуальності.

Як зазначають в ООН, Міжнародний жіночий день — це час подумати про досягнутий прогрес, закликати до змін і відзначити належним чином прояви мужності та рішучості з боку звичайних жінок, які грали виняткову роль в історії своїх країн і громад.

В Україні 8 березня заведено вітати всіх близьких жінок — мам, сестер, бабусь, дружин, подруг, дочок і колег. Жінкам дарують подарунки і квіти, відзначають свято в сімейному колі. Привітання зі святом звучать не тільки від чоловіків — жінки також вітають один одного і обмінюються подарунками.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua