• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

В Україні вводять нові обмеження і додаткові правила карантину

Реклама на dsnews.ua

В Україні з 1 по 31 серпня вводяться додаткові посилені протиепідемічні заходи

Вони регламентуються постановою Кабміну №641 «Про встановлення карантину та введення посилених протиепідемічних заходів на території з широким розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2», передає "ДС".

Зокрема, на цей період карантину уповноважені посадові особи Держприкордонслужби будуть відмовляти у пропуску в Україну іноземцям та особам без громадянства без наявності поліса страхування, що покриває витрати на лікування COVID-19. Проте така вимога не стосується іноземців, осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, осіб, визнаних біженцями, або громадян, які потребують додаткового захисту. Також це не стосується працівників дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей, військовослужбовців збройних сил держав-членів НАТО.

Крім того, Постановою визначено категорії осіб, які обов'язково підлягають самоізоляції — це особи, які прибувають з держави або є громадянами держав з широким розповсюдженням COVID-19. Ці особи зобов'язані встановити і активувати мобільний додаток «Дій вдома», а при неможливості його застосування — вибути на обсервацію.

У той же час самоізоляція, обсервація особи, яке прибуло з держави або є громадянином держави зі значним поширенням COVID-19, припиняється у разі одержання негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19, який проведено після перетину державного кордону або не пізніше ніж за 48 годин до перетину.

При цьому, Постановою визначено перелік осіб, на яких не поширюється обов'язкова самоізоляція. Це діти до 12 років, громадяни держав зі значним поширенням COVID-19, які не перебували на території таких держав протягом останніх 14 днів, або слідують по території України транзитом і мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб. Також самоізоляція не потрібна працівникам дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членам їх сімей, водіям і членам екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, якими здійснюють регулярні перевезення, членам екіпажів повітряних та морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, інструкторам збройних сил держав-членів НАТО.

Крім того, цією Постановою внесено зміни в урядові постанови №815 та №367, які визначають перетин лінії розмежування на сході країни і админграницы з тимчасово окупованих Кримом. А саме — на період карантину, з 1 по 31 серпня 2020 року, і до моменту внесення Кабміном окремих змін або рішень — особи, які виїжджають з тимчасово окупованих територій України, не підпадають під самоізоляцію і їм не потрібно встановлювати програму Дій вдома».

За рішенням Командувача ООС також встановлені додаткові обмеження щодо порядку пропуску осіб та транспортних засобів через лінію розмежування.

Так, на період дії карантину, в Донецькій і Луганській областях забороняється перетин лінії розмежування на контрольних пунктах в'їзду-виїзду іноземцями та особами без громадянства без наявності поліса страхування, який покриває витрати, пов'язані з лікуванням COVID-19, і діє на термін перебування в Україні.

Громадяни України будуть пропускати лише за умови згоди на проходження самоізоляції, з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома», або обсервації.

В Україні до 31 серпня діє адаптивний карантин. Тобто, обмежувальні заходи можуть пом'якшувати або посилювати залежно від епідемічної ситуації в кожному регіоні.

Нагадаємо, в Україні за добу зареєстрували 1 172 нових випадку COVID-19, 16 чоловік померли.

.

    Реклама на dsnews.ua