• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

В Україні з'явився IT-університет, який інвестуватиме у студентські стартапи

Віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров презентував SET University — технологічний університет, який інвестуватиме у стартапи студентів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Мінцифри, передає "ДС".

Так, SET University діятиме на базі Київської школи економіки, він почне працювати 2022 року. Завдання проєкту – випускати IT-фахівців та IT-підприємців, які вміють розробляти бізнес-плани та запускати власні проєкти, зазначили в релізі.

"Україна має потенціал стати найбільшим IT-хабом у Східній Європі. У нас має з'являтися ще більше "єдинорогів", таких як GitLab або Grammarly. Одна з цілей Мінцифри – до 2024 року збільшити частку ІТ у ВВП країни до 10%. Тому ми створюємо додаткові стимули від держави для розвитку сфери", – сказав Федоров.

За його словами, в Україні щороку на ринок праці виходить приблизно 20 тис. нових IT-спеціалістів. Потреба ринку – понад 30 тис. на рік.

Як дипломну роботу випускники університету презентуватимуть проєкт стартапу. Найкращі проєкти отримають інвестування від венчурної студії, що діє на базі університету.

Фахівці аналізують потреби абітурієнтів та IT-ринку для визначення списку напрямів навчання. Зараз університет розглядає такі дисципліни: Artificial Intelligence, Machine Learning, Big Data та Internet of Things.

"Навчати студентів будуть професори із провідних українських та закордонних університетів і топменеджери українських та міжнародних IT-компаній. Зокрема, ті зможуть стати менторами студентів та презентувати реальні IT- кейси, щоб студенти долучалися до їх вирішення", – розповіли в міністерстві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua