• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Запоріжжі активісти зібралися на акцію на підтримку в'язнів Кремля

Реклама на dsnews.ua

Запоріжжя в суботу, 10 жовтня, приєдналося до Всеукраїнської акції "Нагадай про кожного"

Про це йдеться в повідомленні "Укрінформ", передає "ДС".

На Майдані Героїв зібралося з півсотні жителів міста.

"Сьогоднішня акція присвячена тому, що зараз на територіях, підконтрольних терористичним організаціям, знаходиться понад 235 наших полонених, і на території РФ перебуває 112 осіб, які засуджені за надуманими звинуваченнями і знаходяться в нелюдських умовах. Хочемо привернути увагу суспільства і влади до того, що відбувається. Акція триває вже три місяці і ніякого фідбека немає", — сказав співкоординатор акції "Свободу вʼязням Кремля" і співкоординатор організації "Основа майбутнього" Тимофій Орлянський.

За його словами, до акції долучилося 10 українських міст.

У Запоріжжі в заході взяли участь близько 50 осіб, акція пройшла в форматі відкритого мікрофона.

Серед вимог, які були озвучені: прийняття закону про полонених, який законодавчо фіксує правовий статус і закріплює необхідну соціальну допомогу; прийняття закону про військові злочини, що дасть можливість імплементувати норми міжнародного права, таким чином підтвердивши здатність України судити за міжнародні злочини, які є загальновизнаними в світі, до яких не застосовують терміни давності; забезпечити роботу Комісії Кабміну з питань зниклих безвісти, яка вже не функціонує близько двох років, і дати можливість представникам сімей зниклих безвісти брати участь в засіданнях; визначити відповідальну особу при Офісі президента з питань полону і зниклих безвісти для поліпшення комунікації і координації між сімʼями полонених і зниклих безвісти, експолоненими і державними органами; забезпечити працівникам СБУ ефективну роботу в питанні збору інформації щодо обміну та правової оцінки дій звільнених.

Нагадаємо, у Києві увечері 10 жовтня проходить акція "Нагадай про кожного" на підтримку українських політвʼязнів в Російській Федерації.

    Реклама на dsnews.ua