• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Відмова від планової вакцинації загрожує спалахами інфекційних хвороб: статистика ЦОЗ

Реклама на dsnews.ua

У Центру громадського здоров’я Мінздраву України розповіли, чому необхідно продовжувати вакцинуватися під час карантину

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ЦОЗ, передає "ДС".

За даними центру, за пʼять місяців цього року лише 30% дітей першого року життя, які потребують обовʼязкових щеплень, отримали всі три дози вакцини для профілактики поліомієліту.

"Вакцинація — єдина можливість вберегтися від ускладнень, викликаних поліомієлітом. Будь-яке порушення планової вакцинації, навіть на короткий період, призведе до спалахів вакцинокерованих інфекцій. Зокрема, Європейська регіональна комісія із сертифікації ліквідації поліомієліту оцінила ризик передачі інфекції в 41 країні регіону. Ризик в Україні віднесли до категорії високих", — наголошують у ЦОЗ.

Відсоток охоплення щепленнями від поліомієліту в Україні є недостатнім, щоб до кінця року досягнути 95%, зазначають у центрі. Згідно із рекомендаціями ВООЗ, якщо у країні є вакцинованими понад 95% населення, розповсюдження вірусу припиниться.

Станом на 1 червня 2020 року лише 28,3% дітей віком до року отримали захист від кору, паротиту та краснухи (КПК). За розрахунками, до кінця поточного року охоплення щепленнями сягне лише 67,9%, чого недостатньо для формування колективного імунітету — необхідно 95%.

Темпи вакцинації від кору, паротиту та краснухи у перше півріччя 2020 року порівняно із аналогічним періодом 2019-го знизилися на 20%.

"Вакцинація під час пандемії COVID-19 є безпечною", — зазначають у ЦОЗ.

Як повідомляла "ДС", Міністерство охорони здоровʼя України планує збільшити обсяги вакцинації від грипу.

    Реклама на dsnews.ua