• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Відомі українці та євреї виступили проти створення меморіалу в Бабиному Яру за російським проєктом

Реклама на dsnews.ua

Десятки відомих українців та євреїв, а також громадські обʼєднання виступили проти спорудження в Бабиному Яру проєкту меморіалу, який було запропоновано росіянами і розроблено за гроші держави-окупанта

Активісти стверджують, що йдеться про продовження гібридної агресії Росії против України, передає "ДС".

"У нас є всі підстави стверджувати, що цей проєкт, спрямований нібито для вшанування жертв Бабиного Яру, є продовженням російської гібридної агресії проти України. По-перше, вже мала місце низка публічних скандалів і відвертих маніпуляцій зі змістом історичного наративу згаданого російського проекту. Немає ніяких підстав вірити «на слово» лояльним до путінського режиму російським бізнесменам, яким цей режим безперешкодно дозволяє вкладати кошти в Україну. По-друге, цілком в дусі путінської політики реабілітації сталінізму та радянського тоталітаризму, історичний наратив цього проекту уникає історичних обставин, в яких відбувалася вся трагедія Бабиного Яру. А саме, майже двадцятилітнє панування  тоталітарного комуністичного режиму, який не лише підтримав мілітаризацію вермахту і вступив у Другу світову війну союзником нацистської Німеччини, але також створив ті зразки масових репресій, на яких вчилися лідери Третього Райху. Зокрема у практиці розгортання концтаборів та у масових розстрілах мирного населення", - ідеться в звернені.

Підписанти звертаються до президента України Володимира Зеленського з вимогою підтримати український проєкт комплексної меморіалізації Бабиного Яру. Бо згода на російський проєкт - це своєрідна капітуляція, вважають активісти.

Також особи, що підписалися під листом, закликають громадянське суспільство "негайно, всіма легітимними засобами, включно з акціями протесту і непокори, створити опір діяльності Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» як такого, що курується країною-агресором та окупантом".

Підписати звернення можна за посиланням:

Звернення підписали наступні організації:

·         Рух опору капітуляції.

·         Конгрес національних громад України.

·         Фонд підтримки демократичних ініціатив.

·         Центр зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. Олександра Никонорова.

·         Молодіжний націоналістичний конгрес.

·         ГО Українська стратегічна ініціатива.

·         ГО Спілка добровольців

·         Вільні люди.

·         Інформаційний центр “Міжмор’я”.

·         Школа відповідальної політики.

·         Ініціатива “Переходь на українську”.

·         ГО «Українська народна рада Донеччини та Луганщини».

·         Громадянська кампанія "Закрий пельку Кремлю".

·         Національно-консервативний рух.

·         Громадська ініціатива #інфоВАРТА.

Крім того, підписалися:

·         В’ячеслав Брюховецький, Герой України, почесний Президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», учасник Ініціативної групи «Першого грудня», член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

·         Йосиф Зісельс, учасник Ініціативної групи «Першого грудня»,  виконавчий віцепрезидент Конгресу національних громад України, член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

·         Орест Стеців, Ліґа Українців Канади, Виконавчий директор.

·         Сергій Квіт, громадський діяч, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія», Міністр освіти і науки України (2014-2016), член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

·         Олесь Шевченко, Голова Ветеранського об’єднання Українська Гельсінська Спілка, народний депутат України 1 скликання.

·         Володимир Василенко, дипломат, громадський діяч, Надзвичайний і Повноважний Посол, Представник України в Раді ООН з прав людини (2006-10), член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

·         Олена Файнберг, Виконавчий директор Київського товариства політв'язнів та репресованих.

·         Володимир Огризко, дипломат, політик, Надзвичайний і Повноважний посол,  Міністр закордонних справ України (2007-2009), член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

·         Анатолій Подольський, Український центр вивчення історії Голокосту, директор, історик, к.і.н.

·         Роман Безсмертний,  політик, дипломат, Надзвичайний і Повноважний Посол, Віце-прем’єр-міністр України (2005), член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

·         Данило Лубківський, дипломат, громадський діяч, Заступник міністра закордонних справ України (2014), член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

·         Михайло Гончар, Президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», член Стратегічної Ради Руху опору капітуляції.

·         Олесь Ільченко, письменник, член ПЕН-Україна.

·         Олексій Панич, філософ, перекладач, Український ПЕН.

·         Олесь Городецький, голова Християнського Товариства українців в Італії.

Повний список підписантів (постійно оновлюється) за посиланням:

    Реклама на dsnews.ua