• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У Львові завершили демонтаж радянського Монумента Слави (ФОТО, ВІДЕО)

У Львові 23 липня демонтували центральну скульптурну групу радянського Монумента Слави – дві бронзові фігури – "Батьківщини-матері" та червоноармійця, який тримає меч

Демонтаж монумента
Демонтаж монумента
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні "Радіо Свобода", передає "ДС".

До вечора зняли скульптуру червоноармійця та "Батьківщини-матері". Їх повезли до музею "Територія терору" у Львові.

Цей монумент, за оцінкою Українського інституту національної пам’яті, не підпадав під дію закону про декомунізацію, не перебував на жодному балансі. Тому міська рада з громадою мала право ухвалювати рішення щодо демонтажу, заявивши, що це символ комунізму.

Ще у квітні 2018 року обгородили основну частину радянського пам’ятника, який був в аварійному стані. Елементи демонтували почергово.

Взимку 2019 року зняли 30-метровий пілон, який прославляв "звільнення" радянською армією Львова у 1939-му і вдруге, у липні 1944 року. Весною цього року демонтували горизонтальну стелу з залізобетону і 43 горельєфи – зображення солдат і матерів. Тепер вже завершальний етап робіт – прибирають дві скульптури.

Довідка: У радянський час цей пам’ятник називали "Монументом бойової слави Збройних сил Радянського Союзу", який встановили у травні 1970 року. Скульптурну композицію створювали відомі львівські митці Емануїл Мисько, Дмитро Крвавич і Ярослав Мотика.

Демонтаж радянського монумента
Демонтаж радянського монумента
Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua