• USD 39.5

Другий день Паралімпіади збірна України завоювала 17 медалей

День був рекордним - 3 рекорду світу, 2 - Європи і 1 паралімпійський рекорд

Українські паралімпійці вже завоювали 26 нагород: 7 золотих, 6 срібних і 13 бронзових, передає "ДС" з посиланням на повідомлення Національного комітету спорту інвалідів України.

Зазначається, що у другий день змагань - 9 вересня - українцям вдалося взяти 17 високих нагород, серед яких 6 золотих, 5 срібних і 6 бронзових.

Крім того, у другий день змагань паралімпійцям вдалося вийти з 9-ї сходинки на 3-ю в заліку за кількістю золотих нагород, а утримати третю сходинку за загальною кількістю медалей, поступившись лідерам - команді Китаю (20 золотих, 17 срібних і 12 бронзових нагород) і Великобританії (12 золотих, 6 срібних та 9 бронзових нагород).

"День був рекордним - 3 рекорду світу, 2 - Європи і 1 паралімпійський рекорд. Причому рекордність українців була неймовірною: ще вранці легкоатлет з Миколаївщини Ігор Квітів встановив світовий рекорд, який був встановлений ще на Паралімпіаді в Пекіні-2008 китайцем Янг Сіном, поліпшивши його на 7 секунд (був 12.29, став - 12.22). Ввечері, на фінальних змаганнях, майже повторив цей результат (12.31), завоювавши золоту нагороду", - повідомляє прес-служба.

Сильно, як завжди, виступив у найважчому класі спортсменів на візку Геннадій Бойко (з Миколаєва), подолавши дистанцію 100 м на спині за 2:08.01 і побивши свій же світовий рекорд, встановлений на чемпіонаті Європи в Португалії в 2016 році. Попередній рекорд Бойко - 2:23.75.

Тотально незрячий Дмитро Залевський (Донецька обл.) завоював золоту нагороду і встановив світовий рекорд на дистанції 100 м на спині, побивши попередній рекорд світу, встановлений в Пекіні в 2008 році китайцем Янг Бозуном, поліпшивши його на 1 секунду і 8 сотих (був 1:07.74, став - 1:06.66).

Рекорди Європи також встановили плавці - харків'янин Максим Кріпак (дебютант Ігор-2016) на дистанції 50 м вільним стилем у класі S10 (23:33) і відомий всьому світу дворазовий чемпіон і дворазовий срібний призер Паралімпіади у Лондоні і чемпіон Паралімпіади в Ріо Євген Богодайко з Полтавщини. Він поступився чемпіону з Китаю Пан Шиюну на дистанції 50 м вільним стилем клас S7 29 сотих секунди.

Паралімпійський рекорд встановила в плаванні киянка Катерина Істоміна на дистанції 100 м батерфляєм в класі S8, яка завоювала золоту нагороду в цьому виді програми з результатом 1:09.04. Лише 44 сотих секунди їй не вистачило до встановлення на цій дистанції світового рекорду.

Як раніше повідомляла "ДС", 9 вересня, у фіналі вагової категорії 57 кг Українка Інна Черняк здолала за 1 хвилину і 40 секунд бразилійку Да Сілву Тейшейру Араужо 100:0 і стала чемпіонкою Паралімпійських ігор в Ріо.