• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

В'ятрович виступив проти присвоєння Бандері звання героя

Реклама на dsnews.ua
Лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері не треба звання "Героя України"

Таку думку висловила директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович в інтерв'ю "Радіо Свобода", коментуючи відповідну ініціативу групи народних депутатів, передає "ДС".

"Напевно, хтось з політиків, які піднімають це питання, вбачають в цьому певний електоральний потенціал. Я скептично до цього ставлюся. Тому що я вважаю, що звання Героя України, яке ми зараз маємо, досить скомпрометовано. Не буду називати конкретні прізвища людей, але серед них є ті люди, які навіть тепер готові воювати проти України. Тому я не думаю, що повторне присвоєння цього звання Степану Бандері щось додасть до розуміння його образу", - заявив В'ятрович.

Він додав, що і без офіційного звання "героя" Бандера є національним героєм.

"Це типовий революціонер поневоленого народу, один з керівників визвольного руху, близьке до таких керівників, як Юзеф Пілсудський, Менахем Бегін, Майкл Коллінз... Не думаю, що для того, щоб визнати його таким, він потребує формальному і, на мою думку, скомпрометованому званні. Мені здається, що важливіше все-таки зосередити зусилля історикам і суспільству, щоб донести правду про цій видатній постаті нашого минулого", - вважає директор Українського інституту національної пам'яті.

У той же час він підтримує ідею створення нового звання, яке має бути найвищим визнанням заслуг тієї чи іншої людини в українській історії і в сучасності.

"Очевидно, коли таким особистостям, як Бандера чи Стус, давати звання, які носять люди дуже далекі від цих особистостей, це буде негативно впливати на оцінку безперечно видатних особистостей... Що стосується Степана Бандери, то він у радянські часи був головним антигероєм і залишається одним із головних антигероїв сучасної російської пропаганди. Відповідно, переосмислення постаті Степана Бандери - це те, що тільки починається", - прогнозує В'ятрович.

Нагадаємо, у Верховній Раді раніше з'явився законопроект про присвоєння лідеру Організації українських націоналістів Степану Бандері звання "Герой України" посмертно.

    Реклама на dsnews.ua