• USD 26.4
  • EUR 30.7
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Як зекономити електроенергію вдома: 6 ефективних порад

Останні півтора роки ми проводимо вдома значно більше часу і частіше користуємося технікою, освітленням тощо. Щоб не отримувати при цьому збільшений рахунок за електроенергію, скористайтеся порадами з її економії

Реклама на dsnews.ua

Перейдіть на світлодіодні лампи 

Вони дозволять зекономити до 30% спожитої електроенергії в місяць. Окрім того, енергозберігаючі лампи прослужать до 4 років, що теж заощаджує витрати на їх заміну.

Заряджайте гаджети (мобільний, IPad) в авіарежімі і на ніч 

Перед тим, як лягти спати, встановіть у гаджеті авіарежім і поставте заряджатися до ранку. Так телефон швидше заряджається і споживає менше енергії. 

Обирайте побутову техніку класу A + і вище

На прилади, якими ми користуємося в домі, випадає половина спожитої електроенергії. Зекономити до 30% допоможе енергоефективна техніка класу A+, А++, А+++. За даними одного з найбільших її виробників – компанії Gorenje, заміна застарілих приборів на сучасні зекономить до 1650 кВтг на рік. 

Надавайте перевагу розумній техніці

Вона автоматично налаштовує свою роботу енергоефективно і обирає оптимальні для цього програми. Розумні пральні машини Gorenje мають функції Inverter PowerDrive і AutoWash, які самі визначають заощадливий цикл прання. А духова шафа Gorenje завдяки технології FastPreheat розігрівається до 200 °C лише за 6 хвилин, що на 30% економить і час приготування, і енергію.

Оновіть хоча б холодильник 

Саме цей прилад найбільше з усіх потребує енергії. Сучасні моделі зменшують цей показник у 3-4 рази і мають ряд додаткових енергоефективних функцій. Наприклад, холодильники Gorenje обладнані інверторним компресором, який вмикається й вимикається рідше і, відповідно, споживає менше енергії. 

Їдучи з дому, вимикайте не лише світло, а й усю техніку

Всі прибори, увімкнуті в розетку, споживають енергію навіть у непрацюючому режимі. Це так звана "фантомна електроенергія", яка "з'їдає" 15-20% електрики в оселі. Тому візьміть за правило, залишаючи дім, від’єднувати прилади від мережі живлення. 

Довідкова інформація:

Gorenje — великий виробник великої та дрібної побутової техніки, представлений у 90 країнах світу. Дизайн — частина філософії компанії. Компанія має 57 років досвіду в промисловому дизайні. 20 років успішної співпраці з дизайнерами зі світовим іменем: Pininfarina; Ora ïto, Карім Рашид; Старк. У 2020 році компанія відсвяткувала 70-річний ювілей. Понад 9000 співробітників у 5 найбільших виробничих компаніях у галузі гуртової торгівлі в Південно-Східній Європі. Gorenje отримує нагороду Red Dot протягом 10 років поспіль за чудовий інноваційний дизайн виробів.

    Реклама на dsnews.ua