• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Мовний омбудсмен показав алгоритм дій у разі відмови обслуговувати українською (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, як повідомляти про порушення норми закону про українізацію сфери послуг, яка набуває чинності 16 січня

Відповідний допис він опублікував у своєму Facebook, передає "ДС".

Так, мовний омбудсмен, в разі порушення права на отримання інформації або послуг українською мовою, пропонує наступний алгоритм дій:

  • Спробувати вирішити ситуацію на місці і попросити працівника обслуговувати вас державною мовою;
  • У разі відмови працівника, звернутися до керівництва установи або на "гарячу лінію" установи: торговельної мережі АЗС, аптеки тощо;
  • У разі відмови або незабезпечення надання інформації (послуг) державною мовою необхідно зафіксувати факт відмови (за допомогою аудіо-, відео-, письмового підтвердження очевидців і т.д.) і дані підприємства (назва, місцезнаходження, контакти суб'єкта);
  • Поскаржитись уповноваженому на поштову адресу 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12, електронна адреса skarha@mova-ombudsman.gov.ua або заповнити форму на сайті Уповноваженого www.mova-ombudsman.gov.ua.

За словами Кременя, в скарзі обов'язково повинні бути вказані: прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання заявника, викладено суть скарги, який саме суб'єкт/працівник суб'єкта, коли, за якою адресою, яким чином порушив закон. Також рекомендується прикріпити до листа докази порушення мовного закону.

"Письмова скарга повинна бути підписана заявником із зазначенням дати. В електронній скарзі також необхідно вказати електронну поштову адресу, на яку заявникові може бути спрямована відповідь, або відомості про інші засоби зв'язку з ним. Застосування підпису при відправці електронного обігу не потрібне. Скарги подаються Уповноваженому протягом шести місяців із дня виявлення заявником порушення", — додав омбудсмен.

Також він опублікував інфографіку, в якій коротко викладено інформацію про порядок повідомлення про порушення мовного закону.

Нагадаємо, штрафи за порушення закону про функціонування державної мови в сфері обслуговування з 16 січня 2021 року становитимуть від 5100 грн до 6800 грн.

    Реклама на dsnews.ua