• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

З початку року порушено понад 800 справ за підробку ПЛР-тестів і COVID-сертифікатів

Поліція в поточному році відкрила більше 800 кримінальних проваджень за фактами підробки ПЛР-тестів на коронавірусну інфекцію, а також сертифікатів про вакцинацію від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства внутрішніх справ, передає "ДС".

Так, на минулому тижні поліція відкрила більше 80 кримінальних проваджень за фактами підробки результатів ПЛР-тестів і COVID-сертифікатів. З них 65 фактів виявили працівники Державної прикордонної служби під час перевірки документів при перетині державного кордону. В рамках виробництв було проведено 20 обшуків. Вилучено понад 150 міжнародних свідоцтв про вакцинацію і довідок про проходження ПЛР-тестів, а також 300 порожніх бланків медлабораторій.

Всього з початку року відкрито понад 800 проваджень за аналогічними фактами. Найбільше — на Волині (212), в Києві (124) та на Закарпатті (85). У 50% розпочатих кримінальних проваджень зловмисники отримали повідомлення про підозру.

Всього з початку року до суду направлено 95 обвинувальних актів про здійснення понад 300 кримінальних правопорушень.

При цьому в Кримінальному кодексі України передбачена відповідальність і за використання підробленої COVID-документації. У підрозділах дізнання Нацполіції таких кримінальних проваджень зареєстровано 359, з них до суду направлено 57 обвинувальних актів.

Як повідомляла "ДС", шахраї створили фейковий версію додатку "Дія" з метою створення підроблених COVID-сертифікатів.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua