• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

За чотири місяці кількість ПЛР-тестувань збільшили в 100 разів, — Степанов

Реклама на dsnews.ua

В Україні з першої тижні квітня число тестувань методом ПЛР на коронавірус збільшилася в 100 разів

Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив на брифінгу в суботу, 15 серпня, передає "ДС".

"Ви бачите, як ми збільшили кількість тестувань. Якщо порівняти з першим тижнем квітня, наприклад, то у нас кількість тестувань збільшено в 100 разів. За чотири місяці ми його збільшили в 100 раз. Якщо було 200 тестувань на день, то зараз це 20 тисяч тестувань за добу, більше 20 тисяч ми робимо, ось як сьогоднішній приклад — 20 979 досліджень. Це тільки методом ПЛР ", — розповів він.

Крім того, уточнив міністр, за минулу добу в Україні було проведено 18 210 досліджень методом ІФА.

"Ми тестуємо в повному обсязі всіх людей, які звертаються з симптомами коронавирусной хвороби. Все люди, у яких є симптоми коронавирусной хвороби, звертаються, і вони повинні бути протестовані. Звертатися потрібно обов'язково через сімейного лікаря. Якщо немає сімейного лікаря — тоді дзвонити або в екстрену медичну допомогу, або на гарячу лінію, де вам скажуть, яким чином до вас буде направлена бригада для того, щоб вам зробили відповідний тест ПЛР. Ще раз хочу нагадати, якщо у вас є симптоми коронавирусной хвороби, не потрібно відразу їхати, дуже часто через все місто, в лабораторію. Потрібно звернутися саме до сімейного лікаря, щоб була відправлена відповідна бригада, і вам було зроблено тест ", — підкреслив Степанов.

Крім того, проводиться тестування всіх контактних осіб хворих людей, а також групи ризику.

"Ми тестуємо з певною періодичністю медичних працівників, співробітників Національної гвардії, Національної поліції, Держприкордонслужби. Також тестування повинні проходити люди, які йдуть на госпіталізацію", — розповів міністр.

"Тобто ми охопили максимально можливу кількість людей, яким необхідно проводити тестування в умовах пандемії", — зазначив він.

Як повідомляла "ДС" раніше, в Україні станом на ранок суботи, 15 серпня, зафіксований черговий антирекорд хворих за добу Covid-19: 1 І 847 нових випадків зараження. При цьому 633 осіб одужали, 33 раніше хворих померли.

    Реклама на dsnews.ua