• USD 28.3
  • EUR 33.4
  • GBP 37
Спецпроєкти

Захисників України будуть штрафувати за обстріл у відповідь у бік бойовиків, — Бутусов

Реклама на dsnews.ua

Журналіст Юрій Бутусов сказав, що міністр оборони Андрій Таран нібито наказав штрафувати і позбавляти премій військовослужбовців ЗСУ за ведення вогню у відповідь по російських окупантах на Донбасі

Про це він повідомив в Facebook, опублікувавши копії наказу № 330 від 16 вересня 2020 року, передає "ДС".

За словами журналіста, документ доведено в усі військові частини на фронті, він викликав обурення серед українських вояків.

"Міноборони наказало штрафувати солдатів ЗСУ за вогонь у відповідь по російських військах і штрафувати командирів за "невиправдані бойові втрати", а сам захист Батьківщини офіційно прирівняно до адміністративного правопорушення... Цей наказ — підстава притягнути до кримінальної відповідальності самого міністра оборони, президента і головнокомандувача ЗС, якщо вони наважаться вимагати виконання зрадницьких вимог свого наказу, і якщо вони його негайно не скасують", — написав Бутусов.

У тексті указу йдеться, що до порушень відносяться: "відкриття вогню (в тому числі у відповідь) без наказу відповідного командира (начальника), крім випадків військової необхідності". Також у документі значиться, що для військового керівництва встановлюються винагороди в залежності від кількості врахованих порушень, допущених підлеглим особовим складом за місяць. Розмір винагороди варіюється від 5 до 18 тисяч гривень.

"Тобто премія видається армії під час війни, щоби вона не стріляла і не порушувала припинення вогню, а якщо військовослужбовець відкриває вогонь, у тому числі у відповідь, його можуть оштрафувати і позбавити премії! Наказ суперечить Конституції України, законодавству, які вимагають захищати країну від агресора, такого антидержавного марення немає в жодній країні НАТО", — підкреслив Бутусов.

    Реклама на dsnews.ua